Mrkvový dort

pomlčka
pomlčka
tisknout tisk sdílet sociální sítě
/data/images/recepty/motives/485/98/mrkvovy-dort-2_small_cut.webp

Ingredience

šipka

Postup

šipka

Nejprve začněte tím, že si očistíte, oloupete a najemno nastrouháte mrkev a vlašské ořechy si najemno nasekáte.   Do větší mísy si dejte vejce, cukr krupice, vanilkový cukr a olej. Vše za pomocí šlehače míchejte, dokud se všechen cukr nerozpustí.  

V další míse si smíchejte polohrubou mouku, jedlou sůl, kypřící prášek do pečiva, perníkové koření a vlašské ořechy.  

Vše důkladně promíchejte a poté suchou směs přidávejte do našlehaných vajec s olejem a cukrem.  

Postupně suchou směs zapracujte a poté důkladně promíchejte. Nakonec přidejte najemno nastrouhanou mrkev a vše znovu důkladně promíchejte.  

Formu o průměru 17 cm a výšce 12 cm vymažte máslem a vysypte polohrubou moukou. Můžete použít i klasickou formu o průměru 20 cm, nicméně dort nebude tak vysoký. Do formy nalijte těsto a dejte ho péct do předem vyhřáté trouby na 180 °C a pečte zhruba 70 minut. Zda je korpus upečen, zkontrolujte pomocí špejle.  

Upečený korpus opatrně vyjměte z formy a dejte ho na mřížku vychladnout.   Mezitím, co korpus chladne, si připravíte krém. Do mísy dejte z ledničky studené mascarpone a tučný tvaroh, moučkový cukr, šťávu z půlky citrónu. Vše za pomocí šlehače smíchejte a hotový krém dejte ještě ztuhnout do lednice.  

Jakmile je korpus studený, rozkrojte si jej na 3 - 6 stejných plátů. Počet bude podle toho, jak moc vám dort vyskočil během pečení. Na krájení tenkých plátů korpusu je skvělá dortová struna.  

První díl, si položte na dortový tácek a vršek korpusu namažte marmeládou. Na korpus s vrstvou marmelády položte další díl korpusu a ten namažte krémem. Takto pokračujte se všemi korpusy.  

Poté, co máte dort sestaven, pomažte jej celý zbytkem krému a ozdobte dle vlastní představivosti.  

Hotový dort dejte nejlépe do druhého dne odležet a pořádně ztuhnout.

Chcete pomoci s výběrem, nebo chcete poradit s něčím jiným?
Bezplatná zákaznická linka
+420 800 105 505
Hledáte svého nejbližšího prodejce, nebo naši značkovou prodejnu?
Ukázat na mapě
Kupte troubu MORA a dostanete od nás na pečení 6 kg mouky Babiččina volba zdarma.
Více o akci