Jak odstranit vodní kámen v rychlovarné konvici efektivně a šetrně

Vodní kámen dokáže pořádně potrápit. Usazuje se všude tam, kde je nějaký dlouhodobější kontakt s vodou, nebo tam, kde voda mění svoji teplotu. Nejenže věci pod nánosem vodního kamene nevypadají nijak pěkně, ale také to ovlivňuje jejich funkčnost. Vznik vodního kamene výrazně ovlivňuje tvrdost vody. Čím tvrdší vodu tedy máte, tím je vyšší pravděpodobnost, že se vám po nějaké době vodní kámen objeví. Nejste příznivci používání chemie, tam kde to jde přírodněji? Odstranění vodního kamene je snadné, a to pomocí běžných přípravků, které máte doma. Poradíme vám, jak na to.

Nejčastěji vodní kámen najdete v rychlovarné konvici. Proto již při výběru spotřebiče je dobré myslet na snadnou údržbu. 

Jak na vodní kámen? Stačí ocet nebo kyselina citronová

I v moderních rychlovarných konvicích se přesto usazuje vodní kámen. Jeho odstranění ale naštěstí není nic složitého a postačí vám ocet, nebo kyselina citronová. Zapomeňte na použití drátěnky, nebo ostrých předmětů, s těmito pomocníky to půjde snadno.

Ocet

  • Ocet použijte v poměru 1:1 s vodou, nalijte do rychlovarné konvice a svařte.
  • Pak varnou konvici pečlivě vypláchněte a znovu, s čistou vodou, vyvařte.

Kyselina citronová

  • Kyselinu citronovou stačí nasypat do plně naplněné konvice a povařit.
  • Dříve než voda vychladne, vylijte ji.
  • U silnějšího nánosu je potřeba postup opakovat. Vodní kámen se uvolní a později rozpustí.
  • Nakonec ještě několikrát konvici propláchněte vodou a jednu plnou konvici převařte, aby zmizela případná kyselost a zbytky citronové šťávy.

Jak na výběr rychlovarné konvice

Rychlovarná konvice MORA KP 170 B disponuje vyjímatelným filtrem vodního kamene, takže si vaše nápoje budete moci vychutnat v top kvalitě bez nežádoucích vápenných usazenin. MORA myslí i na bezpečnost, proto tato konvice disponuje ochranou před zapnutím bez vody. Zapnutí vám jasně signalizuje červené podsvícení spínače. S objemem 1,7 litru připravíte dostatek vody pro čtyřčlennou rodinu. Pokud budete, ale potřebovat menší množství ukazatel hladiny vody vám s tím pomůže. Jakmile je voda na bodu varu konvice se automaticky vypne a víko snadno otevřete tlačítkem. Jistě oceníte i její 360° otočnou základnu, díky níž je možné s konvicí snadno manipulovat.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu