Silvestrovské chlebíčky s avokádem a vejcem

408 hlasů
Tisknout Tisknout
/data/images/recepty/motives/448/42/zdrave-chlebicky-s-lednici_small_cut.webp

Ingredience

Postup

Chlebíčky, nebo také televizní chlebíčky, jak je nazýval mistr kuchař Vilém Vrabec ve své Velké kuchařce, jsou naší národní specialitou. Tak, jak je známe dnes, je představil světu na počátku 20. století nejvyhlášenější pražský lahůdkář Jan Paukert. Původní velikost byla o něco menší než dnes – na dvě, tři kousnutí. Chlebíčky dodnes tvoří spolu s jednohubkami základ slavnostního pohoštění. Výtvarná dílka plná chutí (a většinou i kalorií) patří i na silvestrovský stůl. Ale mohou mít i velmi moderní a zdravou podobu. Vyzkoušejte třeba chlebíčky podle blogu Live With Anny. Chuťové pohárky budou plesat, tělo vám poděkuje, a výčitky můžete protentokrát směle nechat stranou.

Recept na avokádové chlebíčky s vejcem

Měkčí avokádo rozkrojte, vyjměte pecku a lžící vydlabejte avokádovou dužinu. Tu rozmačkejte vidličkou a dochuťte solí, pepřem a pár kapkami citronové šťávy. Rozmačkané avokádo namažte na chleba a dozdobte sázeným vajíčkem a černým sezamem nebo plátky cherry rajčátek s tymiánem.

Druhé (tvrdší) avokádo oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Plátek chleba namažte lučinou, položte na něj plátky avokáda a kousek citronu. Lehce posolte a posypte chilli vločkami. Celý tác s chlebíčky pečlivě překryjte potravinářskou fólií a uložte do chladničky, než nastane ten správný čas na podávání.

Výbornou službu udělá třeba vestavná chladnička MORA VCN 1821 s promyšleným variabilním vnitřním uspořádáním. Skleněné police o úctyhodné nosnosti až 20 kg unesou nejen chlebíčky, ale i mísy se saláty, hrnce s naloženým masem a spoustu dalších dobrot. O perfektní stav zeleniny se postará  prostorná zásuvka VitaBox s kontrolou vlhkosti HumidityControl. Do mrazáku, který má i extra velkou zásuvku, se bez problémů vejde i husa!

Více o doporučené vestavné chladničce MORA

Vestavná chladnička MORA VCN 1821 v energetické třídě A++ disponuje do detailu promyšleným vnitřním uspořádáním. Chladicí část má objem 180 l. Zásuvka VitaBox s kontrolou vlhkosti HumidityControl poskytuje dostatek prostoru a optimální podmínky pro ukládání ovoce a zeleniny, která tak zůstane svěží, plná vitaminů a živin. Své místo v speciálním držáku mají i lahve či vajíčka. Multi-variabilní skleněné police o nosnosti až 20 kg jednoduše výškově nastavíte, nebo vyjmete, podle toho, co potřebujete uložit v chladničce. Chladicí prostory se díky funkci NoFrost automaticky odmrazují. Součástí chladničky je i mraznička o objemu 68 l se třemi zásuvkami: horní zásuvka slouží pro rychlé zamrazení, střední pro běžné potraviny a do dolní velké zásuvky MaxiBox o objemu 38 l je možné vložit velké potraviny, např. husu. Pokud dojde k náhlému výpadku proudu, chladnička dokáže udržet nastavenou teplotu až 12 hodin a tím udrží potraviny v perfektním stavu. Praktická je i možnost jednoduché oboustranné záměny závěsů dveří chladničky, aby se otevírání flexibilně přizpůsobilo prostoru a umístění chladničky v kuchyňské lince.

Doporučená cena je 14 990 Kč.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu