Šneci z listového těsta s ořechovou náplní

Listové těsto je u nás velmi oblíbené. Hodí se na štrúdl i na jiné drobné sladké pečivo. My jsme pro vás připravili domácí listové těsto, ze kterého si s námi můžete vyzkoušet upéct šneky s ořechovou náplní. 

4 hlasů
Tisknout Tisknout
/data/images/recepty/motives/693/0a/04-siiuerika.webp
Množství
Množství:
16 šneků
Příprava
Příprava:
50 minut
Vaření
Vaření:
20 minut
Náročnost
Náročnost:
náročné

Ingredience

Tuková část listového těsta

Vodová část listového těsta

Ořechová náplň

Postup

Nejprve si vytvořte tukovou část listového těsta. Změklé máslo jednoduše zpracujete dohromady s moukou. Výsledné tukové těsto dejte vychladit na hodinku do lednice.

Vodovou část vytvořte tak, že smícháte a zpracujete do hladka mouku, olej, ocet, rum, žloutky, teplou vodu a špetku soli. I tuto část těsta dejte na hodinku do lednice.

Nyní přišel čas rozválet obě vychlazené části těsta. Tukovou část i vodovou část rozválejte samostatně na obdélník. Tukovou část je dobré vložit mezi dva archy pečicího papíru pro jednodušší rozválení. Obě části položte na sebe a společně rozválejte v jedno listové těsto. Po rozválení těsto přeložte a znovu rozválejte. Listové těsto přeložte a rozválejte alespoň třikrát. Složené těsto dejte na noc do lednice. 

V den pečení listového těsta si připravte ořechovou náplň. Smíchejte mleté vlašské ořechy, cukr, žloutek, lžičku skořice, lžíci mascarpone a povolené máslo. Náplň dejte na 20 minut do lednice, aby se studená lépe roztírala na listové těsto. 

Listové těsto vyndejte odpočinuté z lednice a rozválejte na obdélník. Na těsto rovnoměrně rozetřete ořechovou náplň.

Zarolujte a ostrým nožem krájejte silnější šneky. Pokládejte je s rozestupy na plech vyložený pečicím papírem. Každého šneka potřete jemně rozkvedlaným vajíčkem.

Pečte do zezlátnutí povrchu listového těsta. Nebojte se šneky z listového těsta péct při 200 stupních.

Dobrou chuť! 

TIPY A RADY: listové těsto je potřeba udržovat studené. Doporučujeme ve fázi rozválení a složení, která se alespoň třikrát opakuje, uložit těsto vždy na nějakou dobu do lednice.
Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu