Kuřecí špízy

Jídlo se jí očima. Souhlasíte s tímto výrokem? Je-li jídlo pro naše oko lákavé, přirozeně u nás vyvolá větší chuť. Tento smysl neošálíte. Pojďte to s námi vyzkoušet na vlastní oči. Připravili jsme pro vás barevné kuřecí špízy, které si můžete připravit ke své oblíbené příloze. 

518 hlasů
Tisknout Tisknout
/data/images/recepty/motives/22/4f/kureci-spizy-mora-recept.webp
Množství
Množství:
5–6 špízů
Příprava
Příprava:
30 minut
Vaření
Vaření:
30 minut
Náročnost
Náročnost:
Snadné

Ingredience

Na marinádu na kuřecí prsa:

Postup

Kuřecí prsa pokrájejte na kostky a naložte je do marinády z výše uvedených ingrediencí. Kostky z kuřecích prsou nechte v uzavřené nádobě marinovat v lednici jednu hodinu (nebo klidně přes noc).

Nakrájejte si papriky i cibuli na stejně velké kousky. Cuketu nakrájejte na širší kolečka. Uzenou slaninu nakrájejte na kostky též. Na střídačku napichujte na špejle maso, zeleninu a slaninu.

Připravené špízy vložte do pekáčku, který jste vyložili pečicím papírem, a dejte péct na 30 minut při 200 stupních. Je vhodné špízy během pečení alespoň dvakrát otočit. 

Špízy podávejte s oblíbenou přílohou a v létě třeba jen s oblíbeným dipem. Přejeme vám dobrou chuť! 

TIPY A RADY: my jsme si připravili ke kuřecím špízům americké brambory z trouby. Využijte i vy svou horkovzdušnou troubu a dejte péct dva plechy najednou. Během půl hodinky budete mít hotové špízy i přílohu zároveň.
Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu