Množství
Množství:
4–5 porcí
Příprava
Příprava:
65 minut
Náročnost
Náročnost:
nízká

Ingredience

Postup

  1. Nejdříve si usmažte palačinky, jak jste zvyklí.
  2. Do větší mísy si připravte špenátovou náplň.
  3. Do další mísy si připravte studenou bešamelovou omáčku.
  4. Třetí mísu využijte na strouhaný sýr, který použijete na samý závěr.  

Nejprve si metličkou rozšlehejte hladkou mouku se špetkou soli, s mlékem a dvěma vajíčky. Hladká náplň je připravena pro smažení palačinek na pánvi s rozpáleným olejem. Palačinky smažte dle zvyku dozlatova.

Cibulky i špenát pokrájejte najemno. Osolte, opepřete a přidejte 200 g žervé. Utřete dohladka. Hustou špenátovou směs můžete nanášet na vychladlé palačinky. Každou palačinku zarolujte.

V mixéru si rychle a jednoduše rozmixujte mozzarellu s vejci, smetanou, muškátovým oříškem a solí. Řidší směs je připravena pro zapečení připravených palačinek v troubě předehřáté na 200 stupňů.

Zapékací misku si důkladně vymažte máslem. Vedle sebe (můžete i do patra, pokud máte vyšší zapékací mísu) naskládejte špenátové palačinky. Palačinky zalijte bešamelovou omáčkou a dejte do trouby péct. Po 10–15 minutách pečení posypte palačinky připraveným strouhaným sýrem.

Hotové palačinky nechte po zapečení chvíli „vydýchat“, poté je můžete krájet a servírovat. Dobrou chuť.

Tipy a rady na závěr

Zapečené palačinky nejenže výborně chutnají, ale také po nakrojení krásně vypadají. Zaručujeme vám, že se na nedělním stole v pravé poledne budou vyjímat.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu