Digestoře MORA nové generace: Čistý a svěží vzduch pro vaši domácnost

Kolikrát jste chtěli při vaření experimentovat? Exotická kuchyně, vyzrálé sýry, smažené speciality, pokrmy z ryb, vařená brokolice na 100 způsobů… S odsavači par MORA nové generace se můžete bez obav pustit do přípravy jakýchkoliv jídel, včetně těch aromatických. Postarají se o čistý a svěží vzduch, i když občas něco připálíte. Důležité ovšem je, vybrat odsavač se správným výkonem.   

 

Jak na to? Vynásobte rozměry vaší kuchyně v metrech (délka x šířka x výška), výsledek (vzduch v m³) vynásobte 6–10x (optimální výměna vzduchu v kuchyni je 6–10x za hodinu). Výsledná hodnota je doporučený výkon odsavače v m³/h. Aby digestoř odsála pachy a výpary nejen rychle a efektivně, ale také tiše, věnujte při jejím pořizování pozornost také údajům o hlučnosti. U odsavačů se uvádí jen maximální hlučnost na nejvyšším stupni výkonu, na prvních stupních výkonu se pohybuje kolem 40 dBA, což je při běžném provozu v kuchyni takřka zanedbatelné vyrušení.


Ať už dáváte přednost konzervativnějšímu stylu či trendy liniím, MORA nabízí výběr z různých šířek, barev i provedení. Podle dispozic kuchyně zvolíte komínový, vertikální, ostrůvkový, teleskopický nebo podstavný odsavač. Máte-li k dispozici komínový odtah, který pachy a výpary vzniklé při vaření odvádí z interiéru ven, připojíte digestoř na odtahové potrubí. Pokud ne, žádný problém, můžete se spolehnout na recirkulaci, která přes filtry očištěný vzduch vrací zpět do prostoru. Značka MORA jako jediná na trhu nabízí odsavač, který má unikátní systém 7 odtahů a tím větší účinnost, vhodný je především do panelových bytů – model OP 620 X.


Digestoře MORA mají mnoho užitečných funkcí s příznivým efektem pro zdraví celé rodiny. Například funkce Automatické odsávání 24 h čistí vzduch v místnosti po dobu 5 minut každou hodinu, kdykoliv je to aktuálně zapotřebí či průběžně, když chcete doma dýchat čistý vzduch anebo třeba jste-li na dovolené a doma nikdo nevětrá. S funkcí Časovač si můžete nastavit automatické vypnutí odsavače podle potřeby za 10, 20 nebo 30 minut a odsavač se tak postará o čistý vzduch v kuchyni i bez vaší přítomnosti. Pustíte-li se do přípravy náročnějšího menu a vaříte zároveň ve čtyřech hrncích, oceníte speciální funkci PowerBoost, která spustí maximální sací výkon a výpary bez velkého hluku mizí.


Nepřehlédnutelnou ozdobou kuchyně je například elegantní komínový odsavač MORA OK 697 GX s designem kombinujícím nerez a černé sklo. LED osvětlení perfektně osvítí varnou plochu, takže vám neunikne nic z dění v hrncích či pánvích. V závislosti na množství výparů jsou k dispozici 3 úrovně výkonu – maximálním výkon je 695m3/h a hlučnost na nejvyšší úrovni 69 dB. Digestoř je vybavena intuitivním, velmi pěkným dotykovým ovládáním a dále kovovým filtrem proti mastnotám, který se nemusí vyměňovat – stačí umýt v dřezu nebo jej dát jednoduše do myčky.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu