Tiskové zprávy
Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět

Spojení kvalitní české značky MORA a Národního technického muzea v Praze. Navštivte naši výstavu až do konce června 2019.

Varné desky plynové, indukční, sklokeramické... Vyberte si ten pravý styl vaření

Záleží jen na vás, jakou desku a ohřev si vyberete. Ať už máte menší nebo větší kuchyň, šířky desek 30 cm, 60 cm nebo systém Domino umožňující kombinaci tří různých varných desek ze sortimentu tradiční české značky MORA budou vždy optimální volbou.

Nové ohřívače vody MORA na míru vašim potřebám – ekonomicky, ekologicky, komfortně

Úspora spotřeby energie v domácnosti je téma, které zajímá stále více lidí - ať už kvůli napjatému rodinnému rozpočtu nebo s ohledem na vizi trvale udržitelného způsobu života. Oblíbená a více než stodevadesátiletou tradicí osvědčená česká značka MORA na tento trend zareagovala a rozšířila svůj sortiment o ohřívače vody. Teplou vodu tak nyní můžete mít k dispozici okamžitě, v dostatečném množství a ještě při tom ušetřit!

Nekažte si Velikonoce nekonečným umýváním nádobí – spolehněte se na myčky MORA

Myčky nádobí už dávno nejsou jen luxusním doplňkem kuchyně, ale nanejvýš vítaným, mimořádně užitečným pomocníkem. Kromě toho, že šetří čas, šetří i náklady za vodu. Jeden program spotřebuje na umytí nádobí až o čtvrtinu méně vody než ruční mytí v kuchyňském dřezu.

MORA se speciální jarní akcí rozdává radost!

Šíře a komplexnost sortimentu české značky MORA, výrobce domácích spotřebičů s tradicí začínající v roce 1825, umožňuje bez problémů vybavit celou kuchyň v jednotném, moderním "MORA" stylu. Máte-li v plánu pořídit novou kuchyň nebo rekonstruovat tu stávající, jaro je tím správným obdobím.

Nejprodávanější vestavnou multifunkční troubou je MORA VT 548 MX

Vestavné trouby jsou při zařizování nové kuchyně nebo rekonstrukci té stávající stále častěji jednoznačnou volbou. Důvody jsou estetické i praktické - vestavné spotřebiče se bez problémů přizpůsobí celkovému stylu kuchyně, jsou prostorově úspornější, jednodušší na čištění a údržbu.

MORA kompletně vybaví vaši kuchyni

Spotřebiče MORA vynikají promyšleným designem, technickou dokonalostí, maximálním ohledem na životní prostředí, logickým a snadným ovládáním a dostupnou cenou. Zákazníky oceňovanou výhodou je také 100% servis po celé České republice.

Vyberte tu správnou digestoř a získejte svěžest do vaší kuchyně!

Tradiční česká značka MORA nabízí více než 45 modelů digestoří, které zajistí nejen čistý a svěží vzduch, ale díky vytříbenému modernímu designu se stanou ozdobou kuchyně. Bonusem je vysoký výkon, nízká hlučnost, jednoduché ovládání a příznivá cena.

Projekt inovované řady sporáků MORA spolufinancován Evropskou unií

Projekt "Zavedení sériové výroby inovované řady sporáků MORA MORAVIA, s.r.o." s cílem posílení dlouhodobé konkurenceschopnosti a podpory udržitelného růstu zavedením inovovaného sporáku a realizací rozsáhlé inovace technologického procesu výroby je financován Evrpskou unií.

Značka MORA slaví 190 let limitovanou edicí a soutěží o 5 sporáků a sadu spotřebičů

Účastníkem soutěže ZÍSKEJ SPORÁK Z LIMITOVANÉ EDICE MORA 190 LET ZDARMA A DALŠÍ HODNOTNÉ CENY se stane každý, kdo od 15. 6. 2015 až do určení výherců všech výher v soutěži, nejpozději však do 31. 12. 2015 zakoupí některý z 2 000 kusů sporáků z limitované edice MORA 190 let - sklokeramický sporák CS 607 MWL nebo kombinovaný sporák KS 759 MWL.

Pozvánka na den otevřených dveří

Pozvánka na Den otevřených dveří dne 13. 6. 2015 od 9 - 13.30 hodin. Čeká Vás prohlídka výrobních hal firmy, křest a prodej knihy "Historie firmy" a program pro děti. Těšíme se na vás!

Značka MORA slaví 190 let!

V současné době MORA nabízí široký sortiment kuchyňských spotřebičů - kvalitních, spolehlivých a mimořádně praktických pomocníků za dostupné ceny. Vše od vestavných spotřebičů, sklokeramických desek, přes chladničky, mikrovlnné trouby, myčky až po odsavače par či sporáky - a od roku 2014 nově také vlastní řadu malých domácích spotřebičů MORA.

Nové indukční desky MORA s posuvným ovládáním a možností rychlého zvýšení výkonu

VDIS 642 FF (černá barva) a VDIS 642 FFW (bílá barva) jsou navíc vybaveny posuvným ovládáním SLIDER. Namísto klasické ovládací jednotky s mnohdy komplikovanou manipulací nyní stačí jen lehce posouvat prstem po skle a nepřehlédnutelná světelná signalizace okamžitě ukáže zvolený výkon, který se dá kdykoliv, velmi rychle změnit.

Mikrovlnné trouby MORA šetří čas a peníze

Atraktivní výběr vestavných i volně stojících mikrovlnných trub nabízí tradiční česká značka MORA. Všechny jsou zpracovány z kvalitního nerezu, a to včetně rámečku a vnitřního prostoru trouby, což zaručuje vyšší hygienu a jednoduché čištění. V širokém sortimentu mikrovlnek značky MORA si tu svou najde každý.

Osvěžte si léto domácím koktejlem či zmrzlinou!

Tyčový mixér MORA MSP 603 X je rychlý, efektivní, velmi snadno ovladatelný, univerzální asistent. Má elegantní nerezový plášť, kvalitní nerezovou čepel a odnímatelnou nerezovou mixovací nohu, kterou lze snadno po každém použití umýt. Navíc je vybaven nerezovou šlehací metlou, plastovou nádobou 500 ml a sekacím nástavcem s nádobou 600 ml.

Nové komínové odsavače par MORA – efektivní pomocník pro čerstvý vzduch v kuchyni

Značka MORA jako jediná na trhu nabízí odsavač, který má až 7 možností odtahů. Není-li v kuchyni k dispozici externí odtah, u všech odsavačů je možný provoz na recirkulaci. Velmi praktická je speciální funkce Power Boost, sloužící pro rychlé odsátí výparů při extrémním vaření - např. současně 4 velké hrnce při přípravě náročnějšího menu.

Konec drhnutí kastrolů v Čechách!

Do všech tří nových modelů vestavných myček nádobí tradiční české značky MORA se vejde slušná kopa nádobí. Vestavná myčka VM 532 X zvládne bezchybně umýt a usušit 9 sad nádobí a model VM 632 X dokonce 12 sad.

Značka MORA pomáhá rozhýbat Česko

Projekt Českého svazu aerobiku a fitness Česko se hýbe se v souladu se svým názvem snaží prostřednictvím propagace pravidelné přiměřené fyzické aktivity rozhýbat celé Česko. V době, kdy je každý druhý Čech ohrožen nadváhou či obezitou určitě skvělý počin.

Dokonale umyté nádobí? Spolehněte se na nové myčky MORA!

Vestavná myčka VM 532 X zvládne bezchybně umýt a usušit 9 sad nádobí a model VM 632 X dokonce až 12 sad! Namísto dvou rovnou tři koše můžete zaplnit špinavým nádobím v plně integrované myčce IM 641. Všechny tři nové modely myček MORA mají nastavitelný horní koš, takže hravě zvládnou i větší hrnec.

Tipy pro vydařené pečení se značkou MORA – nejen na Velikonoce!

Například pokud chcete zjistit, zda je těsto už propečené, před dokončením zapíchněte dřevěnou špejli do nejvyššího místa moučníku, když zůstane suchá, je koláč hotov. Chcete, aby koláč neklesl? Příště použijte méně tekutiny, nebo nastavte teplotu pečení asi o 10° C níže a dbejte na dobu propracování těsta podle receptu.

Značka MORA nabízí praktické rady pro zdařilé nejen vánoční pečení

MORA v českých domácnostech pomáhá více jak 120 let, své zákazníky dobře zná a dokáže jim poskytnout řadu užitečných rad pro správné pečení.

Nová generace spotřebičů české značky MORA

Široká nabídka varných desek vychází vstříc všem požadavkům a přináší desky plynové, indukční, sklokeramické, litinové, v kombinaci skla a nerezu, se 4 zónami anebo s 2 zónami. Indukční desky se mohou pyšnit funkcí rychloohřevu Sprint a speciálním posuvným Slider ovládáním.

Nové myčky nádobí MORA

Nová generace myček nádobí MORA patří k efektivním ve spotřebě energie, mytí a sušení. Harmonicky se začlení do každé kuchyně, jejich předností je promyšlený design, spolehlivost, snadné a logické ovládání, vysoká kvalita, příznivá cena a řada uživatelských bonusů. Důmyslný systém Aqua Stop hlídá jakýkoliv únik vody v průběhu mytí.

Nové bezpečné sporáky MORA

Konstrukční změny na nových dvířkách jsou patrné nejen na dotek, ale také na pohled - po otevření dvířek sporáku či trouby. Dvířka mají velkou celoskleněnou vnitřní plochu, která se velmi snadno čistí. Výhodou je možnost sklo jednoduše demontovat a bez velké námahy umýt. Stačí otevřít dvířka do polohy STOP, vyšroubovat dva šrouby z vrchní lišty a lištu sejmout. Už žádné riziko popálení dětí o rozpálená dvířka, ani nekonečné drhnutí skel dvířek!

Česká značka MORA uspěla v prestižní anketě Dobrá značka 2013

Jeden z největších a nejkomplexnějších evropských spotřebitelských průzkumů European Trusted Brands - Dobrá značka je realizován už 13 let, od roku 2001. Respondenty jsou čtenáři časopisu Reader`s Digest z více než 4 milionů evropských domácností, hodnotí se produkty ve dvaceti celoevropských a deseti lokálních kategoriích.

Varné desky plynové, indukční, sklokeramické s HI-LIGHT zónami...

Správný výběr varné desky do značné míry ovlivňuje kvalitu a rychlost i energetickou náročnost vaření. Tradiční česká značka MORA nabízí varné desky plynové, indukční, sklokeramické s HI-LIGHT zónami... Záleží jen na vás, jakou desku a ohřev si vyberete. Ať už máte menší nebo větší kuchyň, šířky desek 30, 60, 75 nebo 90 cm ze sortimentu značky MORA budou vždy optimální volbou.

MORA představuje varné indukční desky vhodné do všech kuchyní – včetně panelákových

Indukční desky MORA je možné standardně zapojit na dvě fáze. V případě potřeby ale také jen na jednu fázi s tím, že na desce uživatel aktivuje chytrý regulátor, který se v průběhu provozu desky bude starat o to, aby nedošlo k přetížení jističe. Tento způsob zapojení je vhodný především právě do panelových bytů, kde v kuchyni není třífázové elektrické zázemí.

Informace pro obchodní partnery

Pokud máte sporáky vyrobené v tomto období na skladě nebo vystaveny na prodejnách obraťte se prosím na bezplatnou asistenční linku 800 105 505. Provedeme okamžitou kontrolu těchto sporáků a v případě zjištění vady tuto vadu okamžitě odstraníme.

Nová řada inovativních spotřebičů české značky MORA

Komplexní inovací v první fázi prošly především řady vestavných spotřebičů: trub, sklokeramických desek a sporáků MORA. Nová řada spotřebičů dostala jednotný, osobitý design, který bude od nynějška charakteristický pro celý sortiment značky MORA. Na první pohled zákazníka okouzlí rovné a čisté linie spotřebičů s dominantní 3D rukojetí, která perfektně ladí s komfortními ovládacími prvky.

Značka MORA nejlepší dodavatel roku 2011

Společnost EURONICS ČR a.s., spravující nejsilnější síť elektro prodejců v České republice tvořenou 165 prodejnami, vyhlásila ocenění "Dodavatel roku 2011". V rámci své výroční konference konané ve dnech 22.-23.2.2012 v Praze, oznámila výsledky interního hodnocení svých smluvních dodavatelů. Ocenění bylo vyhlášeno ve čtyřech kategoriích.

MORA je partnerem nadace Dobré místo pro život

Nadace Dobré místo pro život získala byt 1+1, který se stane startovacím bytem pro mladé lidi, kteří odcházejí na samostatnou cestu životem.S pomoci partnerů bude provedena rekonstrukce a následné vybavení bytu.

MORA - generální partner oslav 20. narozenin Rádia Haná

Značka MORA se stala GENERÁLNIM PARTNEREM oslav 20. narozenin nejúspěšnější regionální stanice v olomouckém kraji RÁDIO HANÁ.

Bílá ji sluší

Multifunkční trouba MORA v trendy bílé barvě zvládá péct, grilovat nebo třeba jen ohřívat či zapékat přesně podle Vašich požadavků. K tomu ji pomáhá celkem 9 funkcí, které zajistí profesionální přípravu pokrmů s maximální péčí.

Chytrá trouba, která se vyčistí sama

Nová multifunkční trouba MORA MBOP 7558 FX s objemem 60 l má totiž schopnost samočištění. Speciální pyrolytický program umožní dokonale vyčistit vnitřek trouby, aniž byste museli přiložit ruku k dílu. Při teplotách až 460°C se mastné výpary z jídla přemění na prach, který jednoduše setřete vlhkým hadříkem.

Vytvořte si domino podle vlastní potřeby

Varné desky Mora o šířce pouhých 30 cm můžete kombinovat v závislosti na místě a individuálních požadavcích. Dokonalou kompozici tvoří praktické trio s jednou indukční deskou a dvěma sklokeramickými deskami s plynovými hořáky. Z toho jeden je dvojitý wok s extra vysokou výhřevností a tedy ideální třeba pro restování.

MORA – kvalitní, spolehlivé, prémiové spotřebiče za dostupné ceny. Na trhu od roku 1825!

Značka MORA se zrodila v roce 1825 a zboží pro domácnost začala vyrábět kolem roku 1908. První plynový sporák pochází z roku 1919, v dalších letech následovaly spotřebiče z oblasti vaření i topné techniky, zejména plynové kotle a průtokové ohřívače. Dnes MORA nabízí vše od vestavných spotřebičů, sklokeramických desek, přes chladničky, mikrovlnné trouby, myčky až po odsavače par či sporáky.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu