Varné desky plynové, indukční, sklokeramické... Vyberte si ten pravý styl vaření

Záleží jen na vás, jakou desku a ohřev si vyberete. Ať už máte menší nebo větší kuchyň, šířky desek 30 cm, 60 cm nebo systém Domino umožňující kombinaci tří různých varných desek ze sortimentu tradiční české značky MORA budou vždy optimální volbou.

Rostoucí oblibě se těší elektrické varné desky - u MORY máte na výběr mezi indukční, sklokeramickou varnou deskou nebo deskou s litinovými varnými zónami. Z hlediska rychlosti a bezpečnosti vaření je nejlepší volbou indukční varná deska - 90 % účinnost ohřevu na indukční zóně s minimálními tepelnými ztrátami! Indukční zóna zahřívá pouze kovové dno nádoby, po jejím odebrání se indukční ohřev automaticky vypne. Na povrchu desky se nic nepřipálí, takže i čištění je velmi snadné. Nádobí vhodné na indukční desku musí být magnetické, poznáte je jednoduše, stačí přiložit magnet na dno nádoby.

Indukční sklokeramická varná deska MORA VDI 660 F má 4 indukční varné zóny, které disponují funkcí Sprint - rychlé zvýšení výkonu až na 3,7 kW, což oceníte především při vaření ve větších nádobách, které už nebude tak zdlouhavé. Regulovat výkon jednotlivých zón můžete prostřednictvím dotykového ovládání, které lze uzamknout dětskou bezpečnostní pojistkou. Z hlediska bezpečnosti potěší i automatické vypnutí indukční desky po určité době bez obsluhy. Při rychlém životním stylu nepochybně oceníte praktickou funkci Stop & Go, která dočasně zastaví nastavené parametry vaření.

Plynové varné desky jsou stále v kurzu. Šéfkuchaři zůstávají věrní plynovým sporákům hlavně kvůli možnosti přesnější regulace intenzity plamene. Vestavná plynová deska MORA VDP 645 GX1 má skleněný povrch z tvrzeného skla a dvojdílná litinová mřížka ukrývá kromě 4 plynových hořáků i speciální extra velký trojitý hořák s úctyhodným výkonem 3,3 kW. Plynové hořáky mají pojistky Stop Gas, které automaticky uzavřou přívod plynu při náhodném zhasnutí plamene hořáku, například při přetečení obsahu hrnce nebo průvanu, bezpečnost je tak zaručena! Velmi praktické je integrované zapalování hořáků v knoflíku - už žádné hledání sirek nebo zapalovače. Stačí pouze otočit knoflíkem.

Rádi byste vařili na plynu a jindy zase na rychlé indukci? Žádný problém! Stačí využít Domino program MORA, kdy je možné sestavit si vlastní varnou desku, tak aby vyhověla individuálním představám a parametrům kuchyně. Z varných desek MORA o šířce 30 cm můžete vytvořit dokonalou kompozici - praktické trio s jednou indukční deskou a dvěma sklokeramickými deskami s plynovými hořáky, z nichž jeden je dvojitý wok s extra vysokou výhřevností a tedy ideální třeba pro restování. A pokud je méně místa? Pak zvolte duo nebo mono, tedy jednu desku s jednou nebo dvěma varnými zónami. MORA Domino umožňuje skládat varné desky pomocí spojovací nerezové lišty a vytvořit tak více než 20 vlastních variant, přičemž postačí jeden instalační otvor a připojení na 230 V.

Vestavné spotřebiče MORA vynikají promyšleným designem, technickou dokonalostí, maximálním ohledem na životní prostředí, logickým a snadným ovládáním. Zákazníky oceňovanou výhodou je také 100% servis po celé České republice.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu