Kolikrát jste chtěli udělat radost vlastnoručně vyrobeným dárkem?

Vybrat vhodný vánoční dáreček mnohdy není zrovna jednoduché, vždy však potěší ty vlastnoručně vyrobené. Zkuste si proto letos s vánočními dárky trochu pohrát! Nepochybně budete originální a vaši blízcí to určitě ocení. S novou generací spotřebičů MORA to dokážete.

 

Kolikrát jste v zimě měli chuť na horký čaj?

Po mrazivé procházce či vánočním sáňkování není nic lepšího než horký nápoj. Potěšte svou rodinu či přátele pečeným čajem přesně podle jejich chuti. Na jeho přípravu budete potřebovat ovoce podle vašeho výběru, cukr, skořici, hřebíček nebo jiné koření. Očištěné a umyté ovoce nakrájejte na menší kousky. Nasypte ho na plech a přidejte cukr, skořici, hřebíček... V troubě předehřáté na 150°C pečte ovoce 30 až 60 minut. Během pečení je vhodné jej párkrát promíchat. Po upečení čaj rozdělte do menších skleniček, pořádně zavřete a otočte dnem vzhůru. Hotový čaj stačí jen zalít horkou vodou a v klidu si pochutnat i na kouscích ovoce. Během zimy horký čaj nejen spolehlivě zahřeje, ale také doplní vitamíny a svou vůní vykouzlí pohodovou atmosféru.

 

TIP: Spolehlivé trouby MORA nové generace

 

 

Kolikrát jste trávili zimní večer při svíčkách?

Voňavé svíčky nepochybně patří k zimě. Provoňte domov svých blízkých a pomozte jim navodit romantickou atmosféru prostřednictvím vlastnoručně vyrobené svíčky. Stačí na to jen plát z včelího vosku a knot.

Plát na pečicím papíře vložíte na pár minut do trouby nebo mikrovlnky, která je vyhřátá na nízkou teplotu. Plát jemně změkne a bude poddajnější. Podle potřeby ho můžete rozřezat na menší části anebo různě ozdobit pomocí vykrajovaček. Na okraj potom přiložíte knot a začnete stáčet. Hotovou svíčku nechte pořádně vychladnout a dáreček je na světě.

S přípravou pečeného čaje i svíček vám pomůže vestavná multifunkční trouba MORA VT 548 BX. Díky velkému objemu – 65 l a možnosti péct na několika úrovních zároveň, aniž by se mísily chutě či vůně, v ní připravíte hned několik příchutí čaje i svíčky zároveň. Při manipulaci s plechy potěší teleskopické výsuvy, které zabezpečí, že se určitě nepopálíte.

Legendární sporáky MORA s multifunkční troubou jsou už několik generací vynikajícími pomocníky při výrobě dárečků, ale samozřejmě také při vaření a pečení vánočních dobrot. Bílý kombinovaný sporák nové generace MORA K 878 AW má vnitřní objem až 70 l. Plynové hořáky mají pojistku StopGas a nechybí ani integrované zapalování. S digitálním dotykovým programátorem už nic nepřipálíte, jednoduše nastavíte odložený start nebo časovač. Systém komfortního zavírání dvířek zaručí velmi tiché a šetrné zavírání dvířek trouby.

 

Kolikrát jste v zimě měli popraskané rty?

V zimě naše rty trpí více než kdykoliv jindy. Vítaným dárkem je proto balzám, který rty příjemně hydratuje a navíc neobsahuje žádné chemikálie. Jednoduše ho vytvoříte doma a opět budete potřebovat jen pár surovin. Ty můžete obměňovat podle toho, co má konkrétní člověk nejradši.

Dobrým základem balzámu je kosmetický včelí vosk, který rozpustíte ve vodní lázni. Následně přidáte oleje podle vašeho výběru. Vhodným a často používaným je například kokosový olej, ale použít můžete i mandlový olej nebo  bambucké máslo. Pokud chcete, aby balzám voněl, přidejte pár kapek vybraného esenciálního oleje. Až se všechny složky rozpustí a směs je tekutá, můžete plnit připravené nádobky. Pak už jen nechte směs pořádně vychladit a ztuhnout a domácí balzám je hotový!

Správným pomocníkem je indukční varná deska MORA VDI 643 X, se kterou připravíte vodní lázeň rychleji a efektivněji. Má až 90% účinnost ohřevu s minimálními tepelnými ztrátami. Navíc funkce Sprint umožňuje navýšit výkon varné zóny a dosáhnout tak varu ještě rychleji. Indukční vaření je nejen rychlé a úsporné, ale také bezpečné. Ukazatel zbytkového tepla a zahřívání pouze dna nádoby chrání před nepříjemným popálením. Elegantní černé provedení s nerezovým rámem je dalším bonusem k spolehlivému a funkčnímu kuchyňskému spotřebiči.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu