Šťavnaté kotlety na houbách

Vyzkoušejte jednoduchý recept do nepohody a připomeňte si chvíle, kdy jste procházeli lesem plným vůně jehličí, lesní půdy i bylin. A hledali v mechu i u pařezů dobře schované hříbky a lišky. Usušené, nebo i čerstvé houby teď můžete skvěle využít k tradiční dobrotě - šťavnatým kotletám na hříbkách. Jestli zrovna neholdujete vepřovému masu, stejným způsobem můžete připravit i kuřecí prsní nebo stehenní řízky. Ty stehenní budou šťavnatější. A kdybyste neměli lesní houby, poslouží i čerstvé žampiony.   

Na čtyři porce budete potřebovat:

  • 4 vepřové kotlety
  • 1 cibuli
  • 2 stroužky česneku
  • 1 červenou nebo zelenou papriku
  • hrst sušených nebo čerstvých hub
  • 1 konzervu loupaných rajčat
  • sůl, pepř
  • 4 snítky tymiánu
  • olej  

Postup:

Čerstvé houby nakrájejte na plátky, sušené houby už na plátky nakrájené máte, ale potřebují namočit na pár minut do vřelé vody a pak vodu slít. Teď si připravte další ingredience: česnek nakrájejte na plátky, papriku na proužky a cibuli nadrobno.

Maso naklepejte, osolte a opepřete. Ve velké pánvi nechte rozehřát trochu oleje a opečte na něm maso z obou stran dozlatova. Pak ho vyjměte a nechte stranou.

Do pánve přidejte ještě trochu oleje, pak cibuli, houby a orestujte. Po chvíli přidejte papriku, také ji opečte a vložte do pánve česnek. Promíchejte, nechte ho rozvonět a přidejte loupaná rajčata. V této fázi buďte rychlí, aby se vám česnek nepřipálil – zhořkl by a s ním i všechno ostatní.

Do směsi ještě přidejte lístky tymiánu, osolte, opepřete a nechte pod pokličkou čtvrt hodiny probublávat. Následně vraťte do pánve maso a nechte dalších deset minut pod pokličkou na mírném ohni. Hotový pokrm podávejte s kuskusem, rýží nebo bramborovou kaší.

Tip: Pokud vaříte ve větším pekáči nebo nádobě oválného tvaru, ideálně poslouží indukční varná deska s možností spojovat plotýnky, jako třeba MORA VDIS 658 FF. S funkcí MoveZone dokonce můžete pouhým posouváním nádobí měnit teplotu pod pokrmem, jako to bylo kdysi na kachlových kamnech. Automatické funkce vám zase pomohou třeba s dušením kotlet bez připálení i s udržováním pokrmu v teple, dokud se všichni nesejdete u stolu.    

Indukční deska pro vaření na velké ploše s automatickými programy Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře. Díky speciální oktagonové zóně FlexiZone totiž umožňuje spojovat plotýnky a využít prakticky celou plochu varného panelu. Bez problémů tak můžete vařit v nádobí libovolného tvaru i počtu. Funkce MoveZone pak umožňuje nastavit na spojené zóně různou intenzitu ohřevu, abyste pouhým posouváním nádobí mohli měnit teplotu pod připravovaným pokrmem. Skvělé jsou i automatické programy pro rychlý var, vaření při nízké teplotě, šetrné rozpouštění, udržování v teple nebo grilování s přesnou úrovní propečení. Doporučená cena moderní desky pro úsporné vaření je 12 990 Kč.    

MORA PLNÁ ŽIVOTA - www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let.  I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 10 kg mouky. A k vybraným setům vestavných spotřebičů MORA ještě navíc od 19.9.do 30.11.2022 jako dárek i osmidílnou sadu kvalitního nerezového nádobí v hodnotě 4 990 Kč. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Akce“.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu