Skvostné jídlo z jednoho pekáče: plněné kuřecí roládky s batáty

MORA-Kureci roladky s bataty Kuřecí roládky jsou jídlem, které nikdy strávníky nezklame. Už samotný pohled na úhledná kolečka s lákavou kompozicí barevných středů láká k ochutnání. Pak přijde první sousto a s ním lahodná, bohatá harmonie chutí. Do rolády se pustí většinou až ti ostřílenější kuchaři. Ale dá se připravit i tak, že ji zvládne i začátečník. Na roládky můžete použít už vykostěné prsní řízky nebo se srdnatě pustit do vykostění celého kuřete a dost ušetřit. Do kuchařského nebe roládky vynese, když je po úvodním opečení svěříte i s výpekem troubě v jednom pekáčku s batáty. Tak jdeme na to!

Na čtyři porce budete potřebovat:  

  • 4 kuřecí prsní řízky
  • hrst sušených rajčat
  • 150 g balkánského sýra
  • čerstvý tymián
  • 4 batáty
  • 1 stroužek česneku
  • 1 lžíci hladké mouky
  • sůl, pepř
  • olej  

A jak na to? Kuřecí maso naklepejte, osolte a opepřete. Na každý kousek dejte hromádku rozdrobeného sýra a na kousky nakrájená rajčata. Přidejte snítku tymiánu a maso opatrně zabalte. Stáhněte ho pomocí párátek, aby se náplň při pečení neuvolnila. Maso poprašte moukou. V hluboké pánvi rozehřejte olej a závitky na něm opečte ze všech stran. Pak je vyskládejte pekáčku i s výpekem z pánve.

Tip: Pokud byste při svém kulinaření ocenili varnou desku s pomocnou rukou, sáhněte například po varné desce MORA s automatickými funkcemi. Pomůže vám bezpečně péct i grilovat tak, abyste maso nespálili a bylo akorát. Pomůže i s řadou dalších úkolů – třeba rozpouštěním másla, pomalým tažením pokrmu při přesné nízké teplotě nebo udržováním hotového jídla v teple. Batáty oloupejte, nakrájejte a v míse je smíchejte s trochou oleje a prolisovaným stroužkem česneku. Osolte, opepřete a přidejte lístky tymiánu. Batáty pak přidejte k masu. Podlijte troškou vody a pekáček vložte do trouby předehřáté na 180 ℃. Pečte 35 minut.

TIP na indukční desku:

Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře nejen flexibilitou varné plochy, ale i automatickými programy a mnoha speciálními funkcemi. Díky účinným oktagonovým induktorům můžete s funkcí FlexiZone spojovat plotýnky bez hluchých míst a využít prakticky celou plochu varného panelu. Bez problémů tak můžete vařit v libovolném nádobí – od malých hrnců a rendlíků až po skutečně velké kastroly a pekáče jakéhokoliv tvaru; varné plotýnky vlevo i vpravo jde totiž flexibilně propojovat. Funkce MoveZone pak umožňuje nastavit na spojené zóně různou intenzitu ohřevu, abyste pouhým posouváním nádobí mohli měnit teplotu pod připravovaným pokrmem tak, jako kdysi na starých kachlových sporácích. Skvělé jsou i automatické programy pro rychlý var velkého množství vody, pro pomalé dlouhé vaření při nízké teplotě, šetrné rozpouštění másla nebo čokolády, udržování hotového pokrmu v teple nebo grilování s přesnou úrovní propečení. Doporučená cena je 12 990 Kč.   

MORA PLNÁ ŽIVOTA www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let.  I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 6 kg mouky. A na ty, kdo si pořídí set vybraných vestavných spotřebičů, čeká jako dárek osmidílný set kvalitního nerezového nádobí v hodnotě 4999 Kč zdarma. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

Tipy na další zdravé recepty: tipy na jídla, která se hodí při hubnutí najdete třeba u Ketomixu.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu