Maximální prostor pro vaše kulinární umění

5. dubna 2022 – MORA právě uvádí na trh novou generaci kombinovaných trub s extra velkým objemem 77 l, které nabídnou velkorysý prostor i dokonalý přehled o přípravě pokrmů. Chytré trouby jsou vybaveny i automatickými programy s přesnou regulací teploty od 30 °C až do úctyhodných 300 °C. Jsou proto připraveny na jakékoliv kulinární dobrodružství: od šetrného rozmrazování přes výrobu domácí pizzy až po pečení voňavého pecnu chleba v několika krocích s přidanou párou. Dovedou také smažit bez tuku jako horkovzdušná fritéza a samy se vyčistit. Ty nejvyšší modely mají i teplotní sondu. Začínají se prodávat právě v těchto dnech.

Nová generace multifunkčních trub představuje zásadní inovaci a jednu z klíčových novinek, které jsme přichystali pro letošní rok. Tyto úsporné, odolné a chytré trouby přinesou do domovů začínajících i zkušených kuchařů bezpočet možností, jak doma připravit chutné pokrmy tradiční i moderní kuchyně zdravě a s profesionálními výsledky,“ říká k průlomové novince tradiční české značky MORA Regina Netolická, Head of Marketing CZ/SK.

Spousta místa a dokonalý přehled

Nové trouby nabízejí díky chytrému konstrukčnímu řešení mimořádně velký vnitřní prostor 77 l, který patří k naprosté špičce na trhu. Upečete v ní proto bez potíží třeba i krůtu nebo několikachodový oběd, protože můžete péct až na pěti velkých plechách se šířkou 46 cm najednou. Díky patentovanému klenutému vnitřnímu prostoru proudí vzduch okolo pokrmů rovnoměrně, takže se jídlo propeče stejně ze všech stran a odpadá „otáčení“ plechů.  

Za pozornost stojí i nový, ještě větší průzor ve dvířkách a osvětlení až dvěma světelnými zdroji, protože umožňují dokonalý přehled o pečení, aniž byste museli zbytečně otvírat dvířka. Každé zbytečné otevření totiž znamená nejen ztrátu tepla a nehospodárné obnovení teploty, ale také zhoršený výsledek pečení. Zkušení kuchaři vědí, že zvlášť pečivu kolísání teploty vysloveně nesvědčí; ztratí totiž nevratně svoji nadýchanost a vláčnost.  

„I při této extra velké kapacitě 77 l nedochází ke zvýšení spotřeby energie na pečicí cyklus. Vnitřek trouby je totiž vybaven 100% kvalitním smaltovaným povrchem, trojitý nátěr podporuje tepelnou reflexi a poskytuje dodatečnou izolaci. Toto řešení spolu s kvalitní izolací trouby a několika sklům ve dvířkách řadí nové trouby do velmi úsporné třídy A+,“ vysvětluje Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.  

Extra pára

I v domácí troubě můžete upéct dobrý chléb. Ovšem když si na pomoc přizvete ještě páru, upečete chléb, který bude mít tu správnou neodolatelnou vůni, zvenčí tmavou, křupavou kůrku a uvnitř nadýchanou střídku. Stačí do mělkého plechu umístěného na spodní úrovni nalít 2 dcl vody a spustit program Extra pára. Program využívá specifický algoritmus pulzního ohřevu, který napomáhá rovnoměrnému uvolňování páry během pečicího procesu. Na vás už bude jen do pecnu zakrojit a do krajíce se zakousnout.  

Pravá pizza u vás doma

Nové trouby mají plynulé nastavení teploty s přesností na jeden stupeň, a to v naprosto mimořádném rozsahu od 30 do 300 °C. Zvládnete tak vše od rovnoměrného rozmrazování až po přípravu pravé pizzy. I předehřívání patří k nejrychlejším na trhu – k dosažení 200 ˚C stačí jen 5 minut.  

Mezi automatickými programy je právě i speciální program na pizzu. Kouzlo přípravy pravé pizzy v domácích podmínkách tkví v první řadě ve skutečně dobře rozpálené troubě. Se speciálním programem vyšplhá teplota rychle až na 300 ˚C, takže se pizza upeče za pár minut, budě mít kůrku jako z kamenné pece, uvnitř zůstane těsto vláčné a náplň bude šťavnatá.  

Horkovzdušné fritování

Jestli máte rádi hranolky nebo smažené kuřecí porce, ale vyhýbáte se jim kvůli tukové náloži, nové trouby nabízejí zdravou alternativu. Mají totiž speciální funkci  pro intenzivní horkovzdušné smažení s minimem tuku nebo úplně bez něj, jako to dovedou horkovzdušné fritézy. Umožňují ale navíc využít i připařování, díky němuž bude povrch křupavější, ale nepřesušený. Můžete si tak doma pochutnávat na dobrotách ve stylu rychlého občerstvení bez zbytečných kalorií navíc.  

Automatické programy i pečení v krocích

Zapnout troubu, vybrat program a už si jen počkat na skvělé jídlo. Nové trouby až s 22 automatickými programy přesně vědí, co a jak. Vyberte jenom typ jídla a jeho hmotnost. Trouba už sama zvolí správnou teplotu, topná tělesa a nastaví čas přípravy. Snadno tak připravíte třeba zapékaná jídla, pokrmy připravované delší dobu při nižší teplotě, drůbež, malé i velké porce masa a spoustu druhů pečiva i dezertů, využít můžete i program pro kynutí těsta.  

Pro pokročilé kuchaře je tu další skvělá možnost, a sice pečení v krocích podle vlastních zkušeností. U některých pokrmů je totiž ideální v průběhu pečení změnit teplotu a třeba na posledních pár minut teplotu přidat, třeba pro dokonalou kůrčičku na sváteční kachně. Nebo naopak zprvu rychle zapéct, a dále už zvolna dopékat. Nové trouby MORA umožňují hned na začátku přípravy nastavit dva kroky pečení. Trouba se o vše postará a vy máte volné ruce. V kuchyni se budete cítit jako profesionál i díky speciálním funkcím, mezi niž je třeba šetrné rozmrazování, nahřívání talířů nebo udržování hotového pokrmu v teple, dokud nezačnete podávat.    

Termosonda

Některé recepty vyžadují preciznost a přesnost na jednotky stupňů. Pomocí termosondy získáte přehled o teplotě uvnitř pokrmu, aniž byste museli otevírat dvířka. Hodí se to třeba při přípravě steaků, rostbífu nebo drůbeže.  

Komfort

K pohodlí přispívá i tlumené zavírání a otevírání dvířek trouby se speciální mechanikou, které se ovládají pouze jemným tahem. Žádné vrzání ani hlučný doraz při zavírání nečekejte.  

Potěší i speciální teleskopické rošty z bytelného kovu, které velmi snadno vysunete i s pokrmem, který pak jednoduše vyjmete bez naklánění do trouby a rizika popálení. Tuto mechaniku oceníte třeba i v případě, že potřebujete posypat pokrm v průběhu pečení třeba strouhaným sýrem. Výsuvy jsou opatřené praktickým systémem, díky němuž výsuv jednoduše zacvaknete na požadovanou úroveň v troubě.  

Spoustu práce ušetří i programy pro čištění vnitřního prostoru. Trouby jsou podle modelu vybavené naprosto automatickým pyrolytickým čištěním, hydrolytickým čištěním EcoClean nebo katalytickým krytem ventilátoru. Trouby se ovládají, opět podle modelu, pomocí jednoho či dvou otočných knoflíků s LED panelem nebo tradičně jen pomocí dvou knoflíků.  

Tip:

Nová chytrá trouba MORA VTPS 787 BXB s extra velkým objemem 77 l je vybavena také termosondou a funkcí páry pro přípravu lahodných a zdravých jídel. Má 22 automatických pečicích programů včetně programů pro pečení dezertů, chleba, drůbeže, velkých i malých kusů masa i s dlouhou dobou přípravy při nízké teplotě. Nebo naopak pravé pizzy - vyberte pouze typ jídla a jeho hmotnost a trouba zvolí správnou teplotu od 30 až do 300 °C i správný typ ohřevu a umístění v troubě. Pro zkušené kuchaře je tu naopak možnost naprogramovat si hned na začátku teplotu a čas pečení ve dvou krocích. Nechybí ani funkce pro zdravé horkovzdušné fritování bez tuku - přidáte-li i páru, povrch bude křupavější.  

Velkorysý vnitřní prostor trouby je klenutý po vzoru tradiční kamenné pece a zaručuje dokonale rovnoměrné pečení i objemných jídel, například husy. Komfort zvyšuje velký průzor ve dvířkách dvojité osvětlení, praktický teleskopický výsuv s jednoduchým klik systémem či tlumené zavírání a otevírání dvířek. O čištění bez námahy se postará účinné automatické pyrolytické čištění. Stojí 13 990 Kč.   

MORA PLNÁ ŽIVOTA - www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let.  I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 10 kg mouky. Mohou tak v nové troubě rovnou připravit spoustu dobrot pro své blízké. A při nákupu setu vybraných trub, varných desek a myček mohou navíc získat v dubnu zdarma i kvalitní nádobí v hodnotě 4999 Kč. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Akce“.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu