MORA Moravě!

29. 06. 2021 ‒  MORA pomáhá jedné z nejhůře zasažených jihomoravských obcí. Postiženým rodinám daruje ve spolupráci s místním zastupitelstvem obce Hruška více než 150 velkých kuchyňských spotřebičů. Už v pondělí 28. 6. 2021 předali zástupci společnosti přímo v místě katastrofy první darované spotřebiče - varné desky, trouby a odsavače.  

 

„Hluboce soucítíme s postiženými rodinami, které během chvíle přišly kvůli ničivé bouřce a tornádům o svéPředání darů MORA v hasičské stanici v obci Hruška domovy a bohužel v několika případech i o své nejbližší. Neváhali jsme ani chvíli a už v noci ze čtvrtka na pátek jsme přemýšleli, jak pomoci. Tím spíš, že značka MORA má nedaleko, v Hlubočkách u Olomouce, už téměř dvě století své kořeny. Rozhodli jsme se podat pomocnou ruku přímo postiženým rodinám,“ říká Gregor Gržina, generální ředitel a jednatel společnosti.  

„V průběhu pátku se nám podařilo spojit se s paní starostkou obce Hruška, které patří k nejhůře zpustošeným místům a nabídli jsme pomoc. V pondělí jsme jeli na místo, abychom osobně předali první spotřebiče a domluvili se s paní starostkou Filipovičovou na organizaci pomoci. Musím říci, že mne hluboce zasáhl naprosto nevídaný rozsah škod i příběhy lidí, které se mnou sdíleli. Ale také  jsem dojatá vůlí místních lidí překonat tuto nelítostnou ránu osudu i vděčností za poskytnutou pomoc. Postupně, jak to situace dovolí, darujeme na 150 velkých kuchyňských spotřebičů MORA, abychom pomohli rodinám k návratu do normálního života. Ty první jsou už jsou uložené v místní hasičské stanici, která je jako jedna z mála budov funkční,“ doplňuje Regina Netolická, Head of Marketing CZ/SK.

Obec Hruška_Regina Netolická a Jana Filipovičová„Celá ta šílená událost trvala jen asi 4 nebo 5 minut. Ozvala se rána a sesypalo se sklo. Mysleli jsme, že někdo hodil kámen do okna. Otevřely se dveře a ani pět mužů je nebylo schopno zavřít,“ popisuje průběh řádění živlů starostka obce Hruška Jana Filipovičová. 

„Teprve po chvíli jsme vyšli ven a uviděli tu zkázu. To už domy neměly střechy, chyběl kus věže i střecha kostela. Když jsem se rozhlédla a podívala se na náš dům, zjistila jsem ,že střecha chybí i nám. Jinde spadly celé domy nebo jejich části. Okamžitě jsme začali obcházet dům od domu a ptát se, jestli jsou všichni v pořádku. Dva dny jsme překonávali obtíže sami, jen místní a jejich příbuzní a známí, pak přicházela pomoc i z jiných měst a obcí. Teď už máme dostatek základních potřeb – jídla, vody, dek – za což moc děkujeme. Jsme plně zásobeni a všeho z těchto dodávek je dostatek. Za spotřebiče MORA jsme opravdu vděční a tato pomoc nás velmi potěšila a dojala. MORA je nám velmi blízká a jsme rádi, že na nás myslí.  Darované spotřebiče budeme rozdělovat nejen mezi ty, které postihla největší škoda, ale spravedlivě mezi všechny potřebné,“ dodává Jana Filipovičová.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu