Nová generace sporáků MORA

MORA právě uvádí na trh novou generaci sporáků se všemi typy varných desek a elektrickými či plynovými troubami s extra velkým objemem až 74 l. Přicházejí v oblíbených šířkách 50 i 60 cm, a přestože si vystačí s minimem místa, představují kompletní moderní varné centrum s nadstandardně velkým prostorem a zcela mimořádnou výbavou a funkcemi, které otevřou dveře k nečekaným kulinárním cestám i moderním, zdravým úpravám pokrmů. Navíc patří všechny do úsporné třídy A.

Komfortní, moderní vaření

Nové sporáky přicházejí s kompletní nabídkou varných desek. Nejžádanější a také neúspornější jsou indukční desky, které mají kromě vynikající účinnosti i pokročilé funkce jako ConnectZone, která umožňuje jediným dotykem přemostit dvě kruhové varné zóny vlevo do jedné větší oválné, abyste mohli vařit i ve velkých nádobách. Extra rychlý ohřev například velkého množství vody zajistí funkce SuperBoost, a to dokonce u všech plotýnek najednou.

Mezi novinkami ale nechybí ani sporáky s moderními sálavými sklokeramickými deskami s výkonnými Hi-Light zónami s plynulou regulací intenzity ohřevu a dvojitými Duo zónami pro úsporné vaření v menší či větších nádobách. A také sporáky s oblíbenými plynovými deskami s povrchem z bílého nebo černého smaltu, navíc se stabilní dvojdílnou litinovou mřížkou, po níž můžete nádobí směle posouvat, aniž by se převrhlo. Nyní míří na trh hlavně užší 50cm modely. Později k nim přibydou i sporáky s šířkou 60 cm.

Moderní trouby s nadstandardními možnostmi

Nová generace sporáků přichází s inovovanými multifunkčními elektrickými troubami s extra velkým objemem až 74 l u 60cm sporáků a rekordními 70 l u 50cm modelů, což je řadí ke špičce na trhu. Upečete v nich bez potíží jídlo pro velkou rodinu a třeba i svatomartinskou husu.  

„Využívají osvědčený patentovaný tvar vnitřního prostoru s klenutým stropem po vzoru tradičních pecí pro rovnoměrné pečení. Tento tvar byl nyní ještě vylepšen, nová je i konstrukce a umístění topných těles a také rozložení ventilačních otvorů. Trouby mají horní a spodní ohřev, kruhové topné těleso s ventilátorem pro horkovzdušné pečení i na více úrovních najednou, velký a malý gril a pečou i při své extra velké kapacitě 70 l naprosto rovnoměrně. Mají nové automatické programy včetně dvou parních, programu pro pizzu, zdravé horkovzdušné fritování nebo pečení mražených jídel,“ vysvětluje Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.   Za pozornost stojí i nový, ještě větší průzor ve dvířkách a účinné osvětlení pro dokonalý přehled o pečení, aniž byste museli zbytečně otvírat dvířka.

Pravá pizza u vás doma

Nové trouby mají plynulé nastavení teploty s přesností na jeden stupeň, a to v naprosto mimořádném rozsahu od 50 do 275 °C. Zvládnete tak vše od rovnoměrného rozmrazování až po přípravu pravé pizzy. I předehřívání patří k nejrychlejším na trhu – k dosažení 200 ˚C stačí méně než 5 minut. Mezi automatickými programy je právě i speciální program na pizzu.  

Horkovzdušné fritování

Jestli máte rádi hranolky nebo smažené kuřecí nugetky a rybí prsty, ale vyhýbáte se jim kvůli tukové náloži, nové trouby nabízejí zdravou alternativu. Mají totiž speciální funkci pro intenzivní horkovzdušné smažení s minimem tuku nebo úplně bez něj, jako to dovedou horkovzdušné fritézy.  

Rozpékání

Nové sporáky přidávají i další novinku, a tou je rozpékání zmražených potravin nebo pečení pokrmů a polotovarů, které jste právě vyndali z mrazničky, a to bez předehřívání trouby. Tuto funkci nabízejí jen sporáky MORA.  

Extra pára

Nové sporáky přinášejí i možnost pečení s přidanou párou pro nadýchané pečivo, svěží zeleninu a šťavnatou pečeni. Stačí do mělkého plechu umístěného na spodní úrovni nalít 2 dcl vody a spustit program Extra pára. Program využívá specifický algoritmus pulzního ohřevu, který napomáhá rovnoměrnému uvolňování páry během pečicího procesu.  

Komfort

K pohodlí přispívá i tlumené zavírání dvířek trouby se speciální mechanikou, která se ovládají pouze jemným tahem. Žádné vrzání ani hlučný doraz při zavírání nečekejte. Potěší i speciální teleskopické rošty z bytelného kovu, které velmi snadno vysunete i s pokrmem, a ten pak jednoduše vyjmete bez naklánění do trouby a rizika popálení.  

Spoustu práce ušetří i programy pro čištění vnitřního prostoru. Sporáky jsou podle modelu vybavené ekologickým hydrolytickým čištěním EcoClean nebo katalytickým krytem ventilátoru. Podle modelu se ovládají pomocí otočných knoflíků s LED panelem nebo tradičně jen pomocí knoflíků. Vybrat si můžete mezi provedením z elegantním nerezu, ve stříbrné barvě ve vzhledu nerezu nebo v bílé barvě. Ve spodní části je praktický úložný prostor – přihrádka nebo zásuvka pro příslušenství. Všechny jsou úsporné:  patří do energetické třídy A.  

Příklady novinek

Indukční sporák MORA I 8688 BX

ve stylovém nerezovém provedení se sklokeramickou indukční deskou a multifunkční troubou s přidanou párou spadá do energeticky úsporné třídy „A“ a potěší i při své 50cm šířce velkým užitným objemem trouby 70 l. Varná deska se ovládá dotykově a umožňuje spojit dvě levé samostatné varné zóny do jedné velké jen jedním dotykem, abyste mohli vařit i ve velkých nádobách. Díky digitálnímu časovému spínači s hodinami budete mít přesnou kontrolu nad připravovaným jídlem. Trouba má inovativní patentovaný klenutý vnitřek, který byl ještě vylepšen, nová je i konstrukce a umístění topných těles i rozložení ventilačních otvorů – výsledkem je, že peče naprosto rovnoměrně. Je vybavená 11 pečicími programy a úctyhodným teplotním rozsahem 50-275 °C, takže v ní snadno vykouzlíte například výbornou pizzu jako z italské restaurace (program Pizza), pomalu upečete pečínku nebo rozmrazíte hotové porce jídla. Má i dva parní programy – stačí nalít do mělkého pekáče asi 2 dcl vody a zvolit příslušný program. Skvělá je i možnost zdravého horkovzdušného fritování s minimem tuku nebo zcela bez tuku – snadno a rychle si tak doma připravíte horké, křupavé hranolky nebo kuřecí porce. Unikátní je navíc speciální program pro přípravu mražených jídel nebo rozpékání mraženého pečiva bez nutnosti předehřívání trouby. V případě potřeby se trouba předehřeje na 200 ˚C za rekordních méně než 5 minut. Potěší tiché a šetrné zavírání dvířek trouby. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená teleskopickým výsuvem, které umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout.  Ve spodní části sporáku je praktický úložný prostor, do kterého snadno uložíte příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a XXL pekáče o objemu 8 l. Perfektní vyčištění vnitřního prostoru po každém pečení zajistí funkce EcoClean bez nutnosti použít čisticí prostředek. Cena je 14 990 Kč.  

Elektrický sporák MORA C 8678 BS

ve stříbrném provedení se sklokeramickou sálavou deskou a multifunkční troubou s parní funkcí spadá do energeticky úsporné třídy A. Odolná sklokeramická deska má čtyři rychlé Hi-Light zóny a dvě dvojité Duo zóny, ukazatel zbytkového tepla, snadno udržuje a vydrží zátěž až 100 kg. Sporák je i při kompaktní 50cm šířce vybavený velkou multifunkční troubou s využitelným objemem 70 l. Trouba peče naprosto rovnoměrně díky inovativnímu patentovanému klenutému vnitřku s novou konstrukcí, novému umístění topných těles i rozložení ventilačních otvorů. Je vybavená 11 pečicími programy a úctyhodným teplotním rozsahem 50-275 °C – například programem PIZZA pro výbornou pizzu jako z italské restaurace, pomalé pečení velkých kusů masa nebo rozmrazování porcí hotového jídla. Má i dva parní programy – stačí nalít do mělkého pekáče asi 2 dcl vody a zvolit příslušný program. Skvělá je i možnost zdravého horkovzdušného fritování s minimem tuku nebo zcela bez tuku. Unikátní je navíc speciální program pro přípravu mražených jídel nebo rozpékání mraženého pečiva bez nutnosti předehřívání trouby. V případě potřeby se trouba předehřeje na 200 ˚C za rekordních méně než 5 minut. Potěší tiché a šetrné zavírání dvířek trouby. Pro zvýšení komfortu je trouba vybavená teleskopickým výsuvem, který umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Ve spodní části sporáku je praktický úložný prostor pro příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a XXL pekáče o objemu 8 l. O snadnou údržbu vnitřního prostoru se postará funkce ekologická EcoClean i bez chemie. Navíc je kryt ventilátoru vyroben ze speciálního katalytického smaltu absorbujícího mastnotu během pečení. Jakmile trouba dosáhne teploty 85 °C a více, katalytická vložka absorbuje mastnotu a vnitřek trouby zůstane krásně čistý. Praktický je i digitální časový spínač s hodinami. Cena je 11 990 Kč.  

Kombinovaný sporák MORA K8668 BS

ve stříbrném provedení má plynovou varnou desku a velkou multifunkční troubu s objemem 70 l i při své šířce 50 cm. Plynové hořáky s pojistkami proti zhasnutí plamene a integrovaným zapalováním jsou kryté dvoudílnou stabilní litinovou mřížkou, která umožňuje bezpečný posun nádobí ve všech směrech. Trouba peče naprosto rovnoměrně díky inovativnímu patentovanému klenutému vnitřku s novou konstrukcí a s novým umístěním topných těles i rozložením ventilačních otvorů. Je vybavená 11 pečicími programy a úctyhodným teplotním rozsahem 50-275 °C l. Vykouzlíte v ní například výbornou pizzu jako z italské restaurace (program Pizza), pomalu upečete pečínku a rychle rozmrazíte hotové porce jídla. Má i dva parní programy – stačí nalít do mělkého pekáče asi 2 dcl vody a zvolit příslušný program. Pokud si rádi pochutnáváte na hranolkách nebo kuřecích nugetkách, ale nedopřáváte si je tak často kvůli vysoké kalorické hodnotě, můžete také zkusit program pro horkovzdušné fritování bez tuku. Naprosto unikátní je speciální program pro přípravu mražených jídel nebo rozpékání mraženého pečiva bez nutnosti předehřívání trouby. V případě potřeby se však trouba předehřeje na 200 ˚C za rekordních méně než 5 minut. Potěší tiché zavírání dvířek trouby i teleskopický výsuv pro bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Ve spodní části sporáku je praktický úložný prostor, do kterého snadno uložíte příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a XXL pekáče o objemu 8 l. Perfektní vyčištění vnitřního prostoru po každém pečení zajistí funkce EcoClean bez nutnosti použít čisticí prostředek. Stojí 10 990 Kč.  

MORA PLNÁ ŽIVOTA - www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let.  I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 10 kg mouky. A k vybraným setům vestavných spotřebičů MORA ještě navíc od 19.9.do 30.11.2022 jako dárek i osmidílnou sadu kvalitního nerezového nádobí v hodnotě 4 990 Kč. Více o akcích na www.mora.cz v sekci Akce.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu