Nová generace varných desek MORA: pohodlí, flexibilita i úspory

Nová generace varných desek klasické české značky MORA právě přišla s inovovanými technologiemi a funkcemi, s nimiž bude vaření pohodlnější, flexibilnější i úspornější, a pokaždé korunované úspěchem. Takže se může stát, že se o místo u plotny budete přetahovat protože si každý bude chtít užít pochvalu za povedené jídlo.

Indukční varné desky

Indukční desky představují to nejlepší, co si můžete v kuchyni přát. Jsou velmi účinné a úsporné; indukce totiž vytváří teplo přímo ve varné nádobě s minimálními teplenými ztrátami. Jsou i zcela bezpečné. Fungují na principu magnetického pole, které se vytváří mezi nádobou a indukční cívkou v desce. Takže když hrnec z plotýnky sejmete, plotýnka se automaticky vypne. Nemůže se vám tak stát, že by plotýnka běžela naprázdno.  

A jsou to přeborníci v rychlosti – litr vody přivedou k varu za pouhé 4 minuty. Jsou až o 100 % rychlejší než ohřev na sklokeramické plotýnce, ale porazí i plyn, a dokonce i rychlovarnou konvici. Jsou schopné, jako plyn, okamžitě regulovat výkon. Varná zóna přitom zůstává téměř nezahřátá. Ani rozlitá jídla se proto nikde nepřipečou a desku velmi snadno vyčistíte. Navíc nabízejí takový komfort, o jakém se našim maminkám a babičkám ani nesnilo. Ale pěkně popořadě.  

Přemosťujte, spojujte, posouvejte

Kolikrát jste chtěli připravit základ složitějšího jídla v oválné nebo obdélné nádobě, a ať jste posouvali, jak chtěli, stále se hřála jenom malá část pekáče? A tam se jídlo připékalo, zatímco ve zbylém prostoru bylo o hodně chladnější? Kvalitní indukční deska vám nabídne efektní řešení různými typy propojování.  

Funkce FlexiZone umožňuje spojit dvě oktagonové zóny v levé nebo pravé části desky a vytvořit tak jednu velkou varnou plochu se stejnou teplotou, která vám zaručí stejnoměrný ohřev nebo grilování ve velkých nádobách jakéhokoliv tvaru. „Na tuto spojenou zónu o komfortní velikosti 190 x 210 mm ale můžete umístit nejen jednu velkou nádobu, ale třeba i tři hrnce dva hrnce musí být v místě spodní a horní plotýnky a třetí menší uprostřed spojené zóny. A druhou polovinu varné desky můžete využít na přípravu dalších pokrmů. To když třeba připravujete náročné menu nebo máte hodně strávníků. Osmiúhelníkové induktory v nových deskách MORA jsou totiž velmi efektivní, a navíc díky výhodnému tvaru umožňují vytvořit skutečně velkou spojenou varnou plochu s rovnoměrným ohřevem bez „hluchých“ míst,“ říká Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.  

Také funkce ConnectZone umožňuje jediným dotykem přemostit dvě oddělené varné zóny, tentokrát kruhové, a vytvořit jednu větší oválnou se stejnou teplotou, která má například u desek MORA velikost 160 x 210 mm. MORA má v nabídce i varné desky, které kombinují dvě oktagonové a dvě kruhové zóny. To pokud byste se nemohli rozhodnout, nebo se nechcete vzdát tradičních kruhových plotýnek.

Špičku představuje varná deska MORA VDIS 658 FF se čtyřmi oktagonovými zónami. Jdou propojit do dvou velkých zón, takže můžete vařit prakticky po celé ploše varné desky. Je navíc vybavená i funkcí MoveZone, která spojenou plochu rozdělí do dvou s různými teplotami, a tak můžete měnit intenzitu ohřevu pouhým posouváním nádobí po desce, aniž byste se museli dotknout ovládání. Tak, jako to kdysi dělali naši předkové na tradičních kachlových kamnech. Skvělé, že?  

Asistované vaření

Zmíněná deska ale nabízí i automatické programy pro asistované vaření. Pokud se doma scházíte k jídlu postupně, bude se hodit udržování hotových pokrmů při 70 °C. Určitě využijete i rychlý var většího množství tekutiny bez přetečení nebo naopak řízený ohřev pod bodem varu – to když budete třeba chystat guláš, „táhnout“ vývar nebo vařit rýži. A když opravdu spěcháte, jde výkon navýšit až o 40 % pomocí funkce SuperBoost. Jestli rádi pečete, oceníte speciální funkci pro rozpouštění choulostivých potravin jako je máslo nebo čokoláda při 42 °C. Takže – už žádné připálené máslo, sražená čokoláda nebo pokažený krém. A ani milovníci grilování nepřijdou zkrátka – deska je vybavená i funkcí pro grilování s přesnou úrovní propečení pokrmu. Varná deska umožňuje přesné nastavení úrovně výkonu a od úrovně 6,5 poskytuje při vaření plynulý, nepřetržitý výkon s plynulou distribucí síly při vaření. 

Snadné ovládání, plynulá regulace

Skvělá je i možnost plynulého ovládání indukční desky, třeba uvedené MORA VDIS 658 FF, v rozmezí 0-9. Umožňují to speciální invertorové induktory, které fungují na jiném principu než běžné induktory.

S rámečkem, bez rámečku i s fazetou

Možná, že jste si už v duchu říkali: jaké jsou výhody nejrůznějších hran varných desek, a která je pro mne ta pravá? Prozradíme vám to. Kovový nerezový rámeček chrání desku při manipulaci s nádobím a zabraňuje přetečení. Broušené hrany ve tvaru písmene C představují klasiku – usnadňují vsazení desky a umožňují její zafrézování do pracovní desky. Přední, případně i zadní zkosená hrana má význam hlavně tehdy, když chcete kombinovat více desek vedle sebe – například 30cm indukční a 30cm plynovou.  

Sklokeramické desky

Sklokeramická varná deska představuje prověřený standard moderních kuchyní. Pryč jsou ty doby, kdy elektrická varná deska byla pomalá a nedostačující. Varné zóny Hi-Light mají upravené topné spirály pro rychlé vaření; rozehřívají se nejen velmi rychle, ale také rovnoměrně. „Nové sklokeramické desky MORA mají navíc díky inovované technologii plynulé ovládání, nikoliv stupňové. Vaření je proto mnohem přesnější. Můžete využít až dvě Duozóny s extra velkými plotýnkami o průměru 210 mm, když potřebujete vařit ve velkých nádobách. A navíc navě nabízejí i automatické funkce, například pro rychlý ohřev, udržování pokrmu v teple nebo funkci pro přerušení ohřevu. Jsou vybaveny bezpečným indikátorem zbytkového tepla. Zbytkové teplo můžete výhodně využít třeba pro rozmrazovaní nebo přihřívání pokrmu. Snesou i extrémní zatížení více než 100 kg," doplňuje Jana Neuszerová.  

Plynové desky

Ani zastánci vaření na plynu nepřijdou zkrátka. Představují stálici hlavně díky cenové dostupnosti, rychlosti ohřevu a jednoduché a přesné regulaci plamene. MORA má v nabídce řadu modelů plynových varných desek s povrchem z nerezu i elegantního tvrzeného skla s praktickou a stabilní dvojdílnou litinovou mřížkou, po které můžete nádobí směle posouvat, aniž by se vám převrhlo. Jsou vybaveny extra výkonným dvojkorunkovým hořákem, integrovaným zapalováním i bezpečnostní pojistkou proti úniku plynu. Všechny modely jdou připojit i na propan-butan.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu