Recept na dokonalé Vánoce. Dárky, které potěší úplně všechny

Praktický dárek potěší nejen pod stromečkem, ale může rozdávat radost po celý rok, a ještě i ušetřit peníze za energie. Třeba když pořídíte svým blízkým některou z nových úsporných vestavných trub nebo nových sporáků tradiční české značky MORA. Jsou krásné i chytré a vybavené funkcemi, které uvítá nejen začátečník, ale i ostřílený kuchyňský matador. Bezpočet dobrot připravíte na indukční varné desce s automatickými funkcemi. A o nádobí se i po velké hostině spolehlivě postará kvalitní a úsporná myčka, abyste si se svými blízkými užili v klidu a pohodě nejen čas vánoční.  

Pro zastánce elegance a vestavby

Špičku nabídky představuje nová chytrá trouba MORA VTPS 787 BXB s extra velkým objemem 77 l. Je vybavena také termosondou a funkcí páry pro přípravu lahodných a zdravých jídel. Má 22 automatických programů včetně programů pro pečení pizzy, dezertů, chleba, drůbeže nebo velkých i malých kusů masa i s dlouhou dobou přípravy při nízké teplotě. Vyberte pouze typ jídla, jeho hmotnost a trouba zvolí správnou teplotu od 30 až do 300 °C, správný typ ohřevu a navrhne vhodné umístění v troubě. Pro zkušené kuchaře je tu naopak možnost naprogramovat si hned na začátku teplotu a čas pečení ve dvou krocích. Nechybí ani funkce pro zdravé horkovzdušné fritování bez tuku - přidáte-li i páru, povrch bude křupavější. Velkorysý vnitřní prostor trouby je klenutý po vzoru tradiční kamenné pece a zaručuje dokonale rovnoměrné pečení i objemných jídel, například husy. Komfort zvyšuje velký průzor ve dvířkách, dvojité osvětlení, praktický teleskopický výsuv s jednoduchým klik systémem či tlumené zavírání a otevírání dvířek. O čištění bez námahy se postará účinné automatické pyrolytické čištění. Trouba spadá do velmi úsporné třídy A+. I při takto všestranné vybavenosti stojí 13 990 Kč.  

Pro milovníky tradičního řešení a jednoduché výměny kus za kus

Indukční sporák MORA I 8688 BX ve stylovém nerezovém provedení s indukční deskou a multifunkční troubou s přidanou párou spadá do energeticky úsporné třídy „A“ a potěší i při své 50cm šířce velkým užitným objemem trouby 70 l. Varná deska se ovládá dotykově a umožňuje spojit dvě levé samostatné varné zóny do jedné velké jen jedním dotykem, abyste mohli vařit i ve velkých nádobách. Trouba má inovativní patentovaný klenutý vnitřek po vzoru kamenných pecí, který byl ještě vylepšen. Výsledkem je, že peče naprosto rovnoměrně. Je vybavená 11 pečicími programy včetně dvou parních a úctyhodným teplotním rozsahem 50-275 °C, takže v ní snadno vykouzlíte například výbornou pizzu, pomalu upečete pečínku nebo upečete mražená jídla bez předehřívání. Skvělá je i možnost zdravého horkovzdušného fritování s minimem tuku nebo zcela bez tuku. Potěší ekologické čištění párou EcoClean, tiché a šetrné zavírání dvířek trouby, teleskopické výsuvy i praktický úložný prostor pro příslušenství. Sporák spadá do úsporné třídy A. Tento multitalent, který si nárokuje jen 50 cm místa, stojí 14 990 Kč.  

Pro vaření s nekonečnými možnostmi

Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře nejen flexibilitou varné plochy, ale i automatickými programy a mnoha speciálními funkcemi. Díky účinným oktagonovým induktorům jde s funkcí FlexiZone spojovat plotýnky bez hluchých míst a využít prakticky celou plochu varného panelu. Bez problémů tak můžete vařit v libovolném nádobí – od malých hrnců a rendlíků až po skutečně velké kastroly a pekáče jakéhokoliv tvaru; varné plotýnky vlevo i vpravo jde totiž flexibilně propojovat. Funkce MoveZone pak umožňuje nastavit na spojené zóně různou intenzitu ohřevu, abyste pouhým posouváním nádobí mohli měnit teplotu pod připravovaným pokrmem tak, jako kdysi na starých kachlových sporácích. Skvělé jsou i automatické programy pro rychlý var velkého množství vody, pro pomalé dlouhé vaření při nízké teplotě, šetrné rozpouštění másla nebo čokolády, udržování hotového pokrmu v teple nebo grilování s přesnou úrovní propečení. Takto skvěle vybavená účinná a úsporná deska stojí 12 990 Kč.  

Pro snadný úklid i po velké hostině

Nová plně integrovaná myčka nádobí MORA IM 6687 s XXL kapacitou, se třemi koši a třemi ostřikovacími rameny perfektně umyje a usuší až 16 sad s rekordními 170 kusy talířů, příborů, náčiní, skleniček, šálků, podšálků, misek a menšího hrnce v jednom cyklu se spotřebou 9,6 l. I větší nádobí snadno umístíte díky sklopným držákům v inovovaném, nyní vyšším spodním koši. Mezi osmi programy nechybí úsporný AUTO program se senzorovou technologií nebo nový rychlý 20minutový program při 35 °C. Programy doplňují i speciální funkce, jako je RychléMytí, které umožňuje zkrátit např. hodinový program na rekordní čtvrthodinu nebo úsporné SušeníPlus se závěrečným dosušením při otevřených dvířkách. Program ExtraHygiena zase umožňuje v kombinaci s intenzivním programem mytí při teplotě 75 °C eliminaci většiny bakterií a patogenů. Tichá myčka s invertorovým motorem a s hlučností jen 42 dBA má i automatický samočisticí program i oplachovací systém pro čištění filtru. Pokročilá myčka, která je připravená posloužit v jakékoliv situaci, stojí 13 990 Kč. 

MORA PLNÁ ŽIVOTA - www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let.  I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 10 kg mouky. Mohou tak v nové troubě rovnou připravit spoustu dobrot pro své blízké. A při nákupu setu vybraných trub, varných desek a myček mohou navíc získat až do 30. listopadu zdarma i kvalitní nádobí v hodnotě 4999 Kč. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu