Sporáky – nestárnoucí klasika i moderní spotřebič 2v1

Na čem doma vaříte? „Na sporáku,“ odpoví víc než polovina domácností. Tato integrovaná varná centra představují neotřesitelnou klasiku. K tomuto výsadnímu postavení je předurčuje praktičnost i dobré zkušenosti našich babiček a maminek. Ano, mluvíme o tradiční značce MORA, která se od 70. let 20. století stala doslova fenoménem právě kvůli sporákům. Dnešní sporáky MORA však nabízejí vymoženosti, o nichž se našim předkům ani nesnilo. Moderní plynové, sklokeramické i indukční varné desky a opravdu velké trouby s unikátním klenutým vnitřkem pro rovnoměrné pečení, s nejmodernějšími funkcemi i automatickým čištěním.

„Za rozumné peníze nabízejí sporáky MORA hned dva spotřebiče v jednom – kvalitní varnou desku (může být i indukční) a velkou multifunkční troubu s patentovaným klenutým vnitřním prostorem po vzoru starých kamenných pecí. Tento unikátní tvar trouby umožňuje vzduchu rovnoměrně proudit kolem připravovaného pokrmu i péct na dvou úrovních najednou bez smíchání vůní. Sporáky přitom nepotřebují víc, než 50 cm místa. V kuchyni jdou navíc umístit přímo k nábytku bez nevzhledných mezer, kde by ulpívaly nečistoty. Mají i pěkný, moderní vzhled,“ říká Regina Netolická, Head of Marketing CZ/SK Gorenje spol. s r.o.. Už to proto dávno nejsou popelky, co se schovávají v koutě.

Věděli jste, že jsou sporáky této tradiční české značky vybavené největšími troubami, které nabízejí i při skromné šířce 50 cm bezkonkurenčních 70 l vnitřního pečicího prostoru? Bez problémů tak upečete i kachnu nebo husu, která patří na sváteční stůl o Božím hodu – prvním svátku vánočním. Vedle obvyklého pečení a grilování ale zvládnou třeba i šetrné rozmrazování, ohřev talířů před podáváním jídla nebo zavařování.

A nemusíte se bát ani pracného čištění – moderní trouby se vyčistí samy. Na výběr máte modely s čištěním pomocí parní funkce EcoClean nebo pomocí speciálních katalytických panelů. Součástí příslušenství je i extra velký osmilitrový pekáč. Velmi praktický je úložný prostor ve spodní části spotřebiče, kam jde ukládat pekáče a další ploché příslušenství. A vyšší kuchařky ocení možnost použití stavitelného podstavce o výšce 850–940 mm.

A jaký sporák zvolit?

Sáhněte po tom nejlepším. Sporák MORA I 878 AW v bílém provedení se sklokeramickou indukční deskou a multifunkční troubou energeticky spadá do úsporné třídy „A“ a potěší užitným objemem trouby 70 l. Novinkou je přehledné dotykové ovládání zón přímo na indukční sklokeramické desce. Ta má i funkci BridgeZone, díky níž jdou dvě plotýnky vlevo spojit do jedné velké. Výkonná multifunkční trouba má jedenáct různých programů. Nejen klasické pečení, gril s ventilátorem i bez a horkovzdušné pečení, ale i rychlý předehřev, rozmrazování, funkci pro pomalé pečení při nízké teplotě a v neposlední řadě i speciální program EcoClean pro snadné čištění vnitřku trouby pomocí páry bez chemických přípravků. Trouba má patentovaný zaoblený vnitřní prostor po vzoru klasických pecí na dřevo, a to kvůli dokonalému a rovnoměrnému proudění vzduchu. Výsledek pečení tak vždycky bude stát za to. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená teleskopickým výsuvem, který umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Nové závěsy dvířek s tlumením zaručují velmi tiché a šetrné zavírání dvířek trouby. Ve spodní části sporáku je praktická úložná zásuvka, do které snadno uložíte příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a XXL hlubokého pekáče.

Doporučená cena je 12 990 Kč.

Pokud ale nedáte dopustit na vaření pomocí plynu, pak je skvělou volbou kombinovaný sporák Mora K 878 AW v bílém provedení s multifunkční troubou v energeticky úsporné třídě "A" a vnitřním objemem trouby 70 l. Plynové hořáky jištěné pojistkou STOP GAS včetně integrovaného zapalování jsou kryté dvoudílnou litinovou mřížkou PROFI PLUS, která zajistí bezpečný posun nádobí ve všech směrech. Praktický je i digitální dotykový programátor, díky němuž se vám už nikdy nespálí oběd; umožňuje i nastavit odložený start a konec pečení, samozřejmostí je aktuální čas. Výkonná multifunkční trouba má jedenáct různých programů. Nejen klasické pečení, gril s ventilátorem i bez, horkovzdušné pečení, funkci extra rychlého předehřevu, ale i rozmrazování nebo ohřev talířů. V neposlední řadě má i speciální čistící program EcoClean. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená teleskopickým výsuvem, který umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout. Nové závěsy dvířek s tlumením zaručují velmi tiché a šetrné zavírání dvířek trouby. Ve spodní části sporáku je praktický úložný prostor, do kterého snadno uložíte příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a XXL hlubokého pekáče.

Doporučená cena je 11 490 Kč.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu