Vařit se dá i v mikrovlnné troubě

Mikrovlnné trouby jsou v současnosti hojně používané. Výhody, které mikrovlnná trouba přináší zná snad každý, ale v dnešní době je toho mnohem více co můžete očekávat od moderní mikrovlnky. Nejde jen o možnost rozmrazování, ale i vaření. Využití mikrovlnné trouby k vaření je rychlejší, příprava jednoduchá, uspoříte tak i čas a energii. Většina z nás používá mikrovlnné trouby většinou k rychlému ohřevu. Ale lze je využít i k vaření.

Mikrovlnné trouby fungují na fyzikálním principu elektromagnetického vlnění. V potravinách tak dochází k rozkmitání molekul vody, tím vzniká teplo a i pára. Hitem poslední doby je právě vaření v páře, které je nezdravějším způsobem přípravy pokrmů. Navíc teplota v mikrovlnce málokdy přesahuje 100 °C a nedochází tak k přepalování a vzniku škodlivin.

Při vaření v mikrovlnce je vždy nutné mít nádobí, které je k tomu vhodné. Každé takové je buď označeno daným symbolem, ale každopádně musí být odolné vůči vysokým teplotám.

Pokud máte moderní spotřebič i s grilem, můžete nahradit i klasickou troubu. Třeba vestavěná mikrovlnná trouba MORA VMT 452 X vám tuto možnost nabízí. S dotykovým ovládáním, v krásném nerezovém provedení bude pro každého radost v ní vařit. Nejen že pokrmy dokonale ohřeje, ale díky grilu je umí i zapéct. Potřebujete grilovat menší porce masa? Směle do toho. Po ránu rozpéct pečivo? Není nic jednoduššího než pomocí jednoho otočení nastavit správný výkon a začít s přípravou snídaně pro své milované. Vybírat můžete ze 6 výkonových stupňů. A pokud máte obavy, že na nerezu budou vidět otisky prstů u mikrovlnné trouby MORA VMT 452 X se bát nemusíte. Je totiž vybavena speciálně upraveným povrchem, který zabraňuje zanechání otisků. Rodinu určitě potěší i vnitřní objem 28 l a možnost využití grilovacího roštu. To vše za příznivou cenu 6 990 Kč.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu