Víte, co všechno může umět moderní sporák?

Sporáky jsou v našich domovech stále velmi oblíbené a řada domácností na něj nedá dopustit. Když doslouží, volí jeho náhradu modernějším spotřebičem metodou kus za kus, bez nutnosti zasahovat do současného řešení kuchyně. Pokrok ale i tady kráčí dopředu mílovými kroky. Možná ani netušíte, co všechno můžete od svého nového pomocníka chtít. Poradíme!  

Ekonomické varné centrum

Sporáky představují kompletně vybavená varná centra, která potřebují na šířku buď 60 cm - stejně jako běžné vestavné varné desky a trouby, nebo dokonce jen 50 cm. Na rozdíl od řešení s vestavnými spotřebiči jde však zpravidla o levnější řešení.

Všechny typy varných desek

Na trhu najdete sporáky s kompletní nabídkou varných desek. Vedle sporáků s plynovými a sklokeramickými sálavými deskami jsou stále žádanější sporáky s indukčními deskami, které jsou účinné, přesné, bezpečné a nejúspornější. Kromě těchto nesporných výhod ještě mohou nabízet i pokročilé funkce jako ConnectZone, kdy jediným dotykem přemostíte dvě kruhové varné zóny vlevo do jedné větší oválné, abyste mohli vařit i ve velkých nádobách. Nebo můžete využít extra rychlý ohřev velkého množství vody, který rychlostí s velkým náskokem překoná plyn i rychlovarnou konvici.  

Moderní trouby s nadstandardními možnostmi

Varné centrum by nebylo kompletní bez moderní multifunkční trouby. A zde se mohou nabízené modely velmi lišit. V první řadě objemem, vnitřní konstrukcí a úsporností.  

Ke špičce na trhu patří nová generace sporáků MORA s inovovanými multifunkčními elektrickými troubami s extra velkým objemem až 74 l u 60cm sporáků a rekordními 70 l u 50cm modelů, což je řadí ke špičce na trhu. Využívají inovovaný patentovaný tvar vnitřního prostoru, který je klenutý po vzoru tradičních pecí a přispívá k rovnoměrnému pečení. Nová je i konstrukce a umístění topných těles a také rozložení ventilačních otvorů,“ říká Jana Neuszerová, odbornice značky MORA. Za pozornost stojí i nový, ještě větší průzor ve dvířkách a účinné osvětlení pro dokonalý přehled o pečení, aniž byste museli zbytečně otvírat dvířka a plýtvat energií.  

Pravá pizza u vás doma

Pokud máte rádi pizzu, měli byste si vybrat sporák s opravdu velkým teplotním rozsahem a speciálním programem. Například zmíněné sporáky MORA mají plynulé nastavení teploty v troubě s přesností na jeden stupeň, a to v naprosto mimořádném rozsahu od 50 °C do 275 °C. Mezi automatickými programy je právě i speciální program na pizzu.  

Horkovzdušné fritování

Jestli máte rádi hranolky nebo smažené kuřecí nugetky a rybí prsty, ale vyhýbáte se jim kvůli tukové náloži, měli byste se poohlédnout po sporáku se speciální funkcí pro intenzivní horkovzdušné smažení s minimem tuku nebo úplně bez něj, jako to dovedou horkovzdušné fritézy. Jak vybrat horkovzdušnou fritézu najdete na těchto stránkách.

Rozmrazování

Spoustu času a energie můžete ušetřit s další novinkou, kterou je rozmrazování nebo pečení zmražených pokrmů a polotovarů, které jste právě vyndali z mrazničky – a to bez předehřívání trouby. Tuto funkci nabízejí jen sporáky MORA.  

Extra pára

Ve sporácích už můžete využít i tolik oblíbené pečení s přidanou párou pro nadýchané pečivo, svěží zeleninu a šťavnatou pečeni. Stačí do mělkého plechu umístěného na spodní úrovni nalít 2 dcl vody a spustit program Extra pára. Program využívá specifický algoritmus pulzního ohřevu, který napomáhá rovnoměrnému uvolňování páry během pečicího procesu. Je to tedy něco naprosto jiného, než do obyčejné trouby vložit nádobu s vodou.  

Něco pro vaše pohodlí

Nenechte se rušit otravným boucháním dvířek trouby. Vyberte si sporák s troubou, která bude mít tlumené zavírání dvířek se speciální mechanikou a půjde snadno ovládat jen jemným tahem. Praktické jsou také speciální teleskopické rošty z bytelného kovu, které velmi snadno vysunete i s pokrmem, abyste se nemuseli naklánět do horké trouby. Spoustu práce ušetří i programy pro automatické čištění vnitřního prostoru - například ekologické čištěním EcoClean pomocí páry nebo katalytický kryt ventilátoru.  

Tip: Pokud se poohlížíte po úsporném a funkcemi nabitém sporáku s šířkou 50 cm, zvažte sporák MORA I 8688 BX s indukční deskou a multifunkční troubou s extra velkým objemem 70 l. Varná deska se ovládá dotykově a umožňuje spojit dvě levé samostatné varné zóny do jedné velké, abyste mohli vařit i v objemných nádobách. Trouba je vybavená 11 pečicími programy včetně dvou parních a úctyhodným teplotním rozsahem 50-275 °C, takže v ní snadno vykouzlíte například výbornou pizzu nebo pomalu upečete pečínku. Skvělá je i možnost zdravého horkovzdušného fritování s minimem tuku nebo unikátní program pro přípravu mražených jídel bez předehřívání trouby. V případě potřeby se trouba předehřeje na 200 ˚C za rekordních méně než 5 minut. Ve spodní části sporáku je praktický úložný prostor pro příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a XXL pekáče o objemu 8 l. Perfektní vyčištění vnitřního prostoru po každém pečení zajistí funkce EcoClean. Sporák stojí 14 990 Kč.

MORA PLNÁ ŽIVOTA www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let.  I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 6 kg mouky. A na ty, kdo si pořídí set vybraných vestavných spotřebičů, čeká jako dárek osmidílný set kvalitního nerezového nádobí v hodnotě 4999 Kč zdarma. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu