Vykouzlete s dětmi o Halloweenu stylové minidortíčky!

Halloween je sice anglosaský lidový svátek, ale jeho různé podoby se přesunuly i k nám. Po celé republice se tak můžete setkat se spoustou strašidel, dýní a zábavy pro malé i velké. Typickými barvami tohoto svátku duchů je oranžová a černá. A přesně v tomto stylu jsme pro vás připravili recept na halloweenské minidortíčky – cupcaky, které hravě vykouzlíte s malými pomocníky u vás doma v kuchyni a ještě si užijte spolu i spoustu zábavy! Potřebujete (na 12 kousků):

Na těsto:
 • 250 g polohrubé mouky
 • 2 vejce
 • 2 lžičky prášku do pečiva
 • 1 lžíci kakaa
 • 100 g třtinového cukru
 • 150 ml kefíru
 • 100 ml oleje
 • 1 tabulku tmavé čokolády  
Na dohotovení:
 • 250 g mascarpone
 • 150 g dýňového pyré
 • 100 g bílé čokolády
 • trochu bílkové polevy
 • trochu rozpuštěné čokolády  

A jak postupovat?

V míse prošlehejte vejce s cukrem. Přidejte mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakao. Přilejte kefír, olej a ušlehejte hladké těsto. Pak do něj vmíchejte nasekanou čokoládu. Plech na muffiny vyložte papírovými košíčky nebo vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Pak přilévejte těsto, asi tak do dvou třetin výše formy. Cupcaky pečte 15 až 20 minut v troubě předehřáté na 180 ℃.

Tip: Troubu během pečení zbytečně neotvírejte! S každým otevřením dvířek se krátkodobě sníží teplota až o 20 % a výsledek pečení nebude dokonalý - zvlášť u těsta s kypřidly. Až budete vybírat novou troubu, pamatujte na to, že by měla mít i opravdu velký průzor a osvětlení nejlépe dvěma světly. Průběh pečení pak budete moct sledovat pohodlně zvenku.

Mezitím, co se dortíčky pečou, si připravte krém. Mascarpone prošlehejte s rozpuštěnou čokoládou. Poté do krému zašlehejte dýňové pyré. Dejte ho do zdobicího sáčku s ozdobnou špičkou. Krémem ozdobte vychladlé cupcaky. Oči vytvořte z bílkové polevy a čokolády.  

Tip na praktickou a úspornou troubu

Extra velká 77l kombinovaná trouba MORA VTCS 777 BX  v bytelném nerezovém provedení vám kromě tradičního pečení otevře dveře k mnoha dalším moderním tepelným úpravám pokrmu. Disponuje funkcí páry, a proto nabídne dokonalé výsledky nejen při pečení pečiva, ale i zdravou a chutnou přípravu masa, ryb i zeleninových pokrmů. Chytrá trouba má i teplotní sondu a 22 automatických pečicích programů včetně programů pro pečení dezertů, chleba, drůbeže, pozvolné pečení při nízké teplotě nebo třeba pravou pizzu. Vyberte pouze typ jídla a jeho hmotnost a trouba zvolí správnou teplotu v úctyhodném rozmezí 30-300 °C i správný typ ohřevu, čas přípravy a navrhne i doporučené umístění v troubě. Nechybí ani funkce pro zdravé horkovzdušné fritování bez tuku; přidáte-li páru, povrch bude křupavější. I složitější pokrmy připravíte snadno s pečením v krocích, kdy si vše nastavíte na začátku a trouba už sama ohlídá zbytek. Velkorysý vnitřní prostor trouby je klenutý po vzoru tradiční kamenné pece a zaručuje dokonale rovnoměrné pečení i objemných jídel. O snadné vyčištění trouby se postará parní funkce EcoClean pro odstranění větších nečistot a průběžné katalytické čištění větráku, které se samo spouští, jakmile trouba dosáhne teploty 85 °C a více. Trouba spadá do úsporné třídy A+. Stojí 10 990 Kč. 

MORA PLNÁ ŽIVOTA www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou u dobrého jídla patří dohromady už bezmála dvě stě let.  I pro letošní rok je připraven dárek – všichni, kdo si koupí jakoukoliv vestavnou troubu MORA, dostanou navíc 6 kg mouky. A na ty, kdo si pořídí set vybraných vestavných spotřebičů, čeká jako dárek osmidílný set kvalitního nerezového nádobí v hodnotě 4999 Kč zdarma. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu