VYPEČENÁ SNÍDANĚ: Výroba domácího jogurtu v multifunkční troubě MORA

Už jste slyšeli o tom, že si můžete připravit lahodný domácí jogurt pečením ve vaší horkovzdušné troubě MORA? Postup je snadný a výsledek až nadpozemsky dobrý.

Co budeme potřebovat:

  • 1 litr plnotučného mléka (ne trvanlivého)
  • 150 ml kvalitního bílého jogurtu se živou kulturou (např. Selský, Activia)

Na dochucení:

  • 200 g kondenzovaného mléka
  • marmeláda, med či čokoláda podle chuti


Dáváte-li přednost sladší chuti, smíchejte kondenzované a plnotučné mléko a poté je svařte. Chcete-li naopak připravit tradiční nakyslý bílý jogurt, pozvolna přiveďte k varu samotné plnotučné mléko. V obou případech je další postup stejný. Tekutinu nechte zchladnout přibližně na 40 °C. Ideální teplotu poznáte ponořením malíčku - mléko má být na dotek příjemně teplé, ne příliš horké. V tuto chvíli vmíchejte kvalitní bílý jogurt s živou kulturou. Předehřejte si horkovzdušnou troubu na 50 °C a vypněte ji. Mezitím směsí naplňte zavařovací sklenice a bez víček je vložte na 6 hodin do trouby “odpočívat”. Poté sklenice vyjměte, uzavřete a vložte do chladničky. Zhruba za 2 hodiny se můžete těšit z vynikajícího domácího jogurtu, který si snadno dochutíte marmeládou, rozpuštěnou čokoládou nebo medem.

TIP na nákup: Doporučujeme zakoupit například model vestavné trouby MORA VT 658 BX v ceně 10 490 Kč

TIP pro chlazení nejen jogurtů: Zcela nové modely našich chladniček MORA vám představíme již v červnu 2018.

EXTRA TIP PRO GURMÁNY:
Jestli pak víte, co je granola? Tahle lahodná křupavá směs, která se dokonale hodí k domácímu jogurtu, je vynikající zdravou snídaní. Domácí zapečené müsli z vloček, sušeného ovoce, ořechů a medu či javorového sirupu bez obsahu nezdravých cukrů připravíte v naší horkovzdušné troubě MORA lusknutím prstu. Nejprve vložte všechny sypké komponenty do misky a zalijte je tekutými surovinami. Směs promíchávejte prsty, aby se vločky dostatečně navlhčily. Poté ji rozložte na plech a pečte při nízké teplotě (max. 100 °C) za občasného míchání asi 30–45 minut do zlatova. Při použití naší vestavné trouby, např. modelu MORA VT 779 BX, není nutné směs dále vysušovat v sušičce – takto připravená granola vydrží i několik týdnů.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu