Množství
Množství:
12 ks
Příprava
Příprava:
40 minut
Náročnost
Náročnost:
snadné

Ingredience

Postup

Čokoládové brownies jsou americkou pochoutkou, která se prodrala už i do našich českých kuchyní. Pokud jste je ještě nevyzkoušeli, nyní máte příležitost. Hříšná čokoláda vám jistě pomůže si populární brownies zamilovat. 

  1. Začněte přípravou tekutých směsí. Banány rozmixujte s vejci na hladkou kaši. Vysokoprocentní hořkou čokoládu rozpusťte společně s kokosovým olejem v mikrovlnné troubě.
  2. Do větší mísy nasypte všechny sypké suroviny: mouku, třtinový cukr, kakao s pudinkovým práškem, kypřicím práškem i špetkou soli.
  3. K sypké směsi přilijte ovesné kakaové mléko, hladkou banánovou kaši i rozpuštěnou čokoládu s kokosovým olejem. Dobře promíchejte.
  4. Brownies pečte ve vymazaném a moukou vysypaném pekáčku cca 25 minut při 175 stupních. Zkuste špejlí, je-li moučník hotový. 
  5. Nechte moučník chladnout pár hodin. Ideálně na mřížce. Chladnutím se zpevňuje konzistence brownies.

Začněte přípravou tekutých směsí. Dva větší banány rozmixujte se dvěma vejci na hladkou kaši a kvalitní, vysokoprocentní hořkou čokoládu rozpusťte spolu s kokosovým olejem v mikrovlnné troubě.

Vezměte si větší mísu a nasypte do ní všechny sypké suroviny: mouku, třtinový cukr, kakao s pudinkovým práškem, kypřicím práškem i špetkou soli. 

K připravené sypké směsi nyní přilijte ovesné kakaové mléko, hladkou banánovou kaši i rozpuštěnou čokoládu s kokosovým olejem. Hotovou hutnější směs dobře promíchejte lžící nebo metličkou.

Brownies pečte ve vymazaném a moukou vysypaném pekáčku cca 25 minut při 175 stupních. Zkuste špejlí, je-li moučník hotový. Brownies jsou hotové, když na špejli ulpívají jen malinké vlhké drobečky těsta. 

Nechte moučník chladnout pár hodin. Ideálně na mřížce. Chladnutím se zpevňuje konzistence brownies, není tedy vhodné krájet tento moučník teplý. 
 
Tipy a rady na závěr
Příště zkuste hříšné brownies ozvláštnit třeba kousky kešu ořechů. Zdravé kešu ořechy dodají tomuto čokoládovému moučníku nový šmrnc. 
K tomuto  čokoládovému moučníku se skvěle hodí i čokoládový krém. Prostě nejde odolat!

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu