Domácí granola

Dnes jsme si pro vás připravili křupavou pochoutku, kterou je domácí granola. Smlsnout si na ní můžete hned po ránu, protože je skvělá do snídaňového jogurtu, ale stejně tak si na ní pochutnáte i ke svačině. Připravte si s námi granolu do zásoby na pár týdnů a o rychlé snídaně a svačiny máte postaráno. Křupavá granola s vysokým podílem prospěšných látek vás připraví na skvělý a energický den.

4 hlasů
Tisknout Tisknout
/data/images/recepty/motives/708/48/granola-mora-recept.webp
Množství
Množství:
1 plech
Příprava
Příprava:
10 minut
Vaření
Vaření:
20 minut
Náročnost
Náročnost:
snadné

Ingredience

Velká špetka soli

Postup

Horkovzdušnou troubu si předehřejte na 150 stupňů a plech si vyložte pečícím papírem.

Ve velké míse smíchejte všechny suché ingredience (vločky, ořechy, semínka, sušené banány, kokosové plátky, kakao, skořici a sůl).

K promíchaným suchým surovinám přidejte rozpuštěný med a rozpuštěný olej. Dobře několikrát promíchejte, aby se med i olej dostal ke všem suchým surovinám.

Pokud se vám zdá, že jsou všechny suché ingredience dostatečně obalené v oleji a medu, připravenou směs rozprostřete na připravený plech.

Plech vložte do vyhřáté trouby a granolu pečte 20 minut. Během pečení ji jedenkrát nebo dvakrát promíchejte, aby byla dostatečně a rovnoměrně propečená ze všech stran.

Upečenou granolu (poznáte v troubě tak, že je suchá) už jen nechejte vychladnout a uložte si ji do připravených čistých nádob s víčkem.

Trvanlivost domácí granoly je 3 týdny, ale tak dlouho vám tahle dobrota jistě nevydrží. Je to totiž velmi návyková pochoutka.

TIPY A RADY: Bezlepkovou variantu domácí granoly připravíte velmi jednoduše. Místo ovesných vloček použijte vločky pohankové nebo třeba rýžové. Stejně tak můžete včelí med zaměnit za oblíbený sirup. A to třeba javorový, agávový nebo čekankový. Domácí granola je úžasná v tom, že můžete využít a spotřebovat domácí zbytky oříšků a semínek. Příště zkuste do granoly zapracovat třeba vlašské ořechy nebo pistácie, dýňová nebo chia semínka a jakékoliv sušené ovoce.
Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu