Domácí housky

Pojďte s námi vyzkoušet domácí houstičky z ingrediencí, které jistě máte vždy doma po ruce. Vypečené houstičky máte za necelou hodinku hotové. Podávat je můžete naslano i nasladko. Jsme si jisti, že jejich nadýchaná struktura vaše chuťové buňky velmi potěší a k receptu se budete pravidelně vracet. Jako my. 

6 hlasů
Tisknout Tisknout
/data/images/recepty/motives/679/97/05-sirka.webp
Množství
Množství:
10 housek
Příprava
Příprava:
35 minut
Vaření
Vaření:
20 minut
Náročnost
Náročnost:
snadné

Ingredience

Postup

Nejprve si připravte kvásek. Do hrnečku nebo vyšší nádoby rozdrobte půl kostky čerstvého droždí. Z připravených ingrediencí odeberte 50 g mouky, cukr a 50 ml teplého mléka a přidejte je k rozdrobenému droždí. Vidličkou vše rozmíchejte na hladkou kaši, přikryjte nádobu utěrkou a nechejte kvásek pracovat cca 15 minut na teplém místě. 

Mezitím si připravte do větší mísy zbývající část mouky se lžičkou soli, olej a zbývající teplé mléko. Vykynutý kvásek přidejte na konec a začněte zpracovávat těsto. Nejdříve promíchejte lžící nebo vařečkou a až poté začněte těsto hníst rukama nebo si vezměte k ruce pomocníka – domácího robota. 

Z dobře uhněteného těsta rovnou tvořte houstičky. Těsto rozdělte na 10 stejných kusů a každý kus si rozdělte na 3 stejné díly, ze kterých upletete housku pomocí klasického copánkového pletení. 

Housky přendejte na plech vyložený pečicím papírem, potřete je vejcem a posypte solí s bylinkami, kmínem nebo mákem. 

Plech s houskami vložte do trouby a až nyní zapněte troubu na 250 stupňů s horkým vzduchem. Než se trouba zahřeje na zvolenou teplotu, housky v ní dokynou. 

Houstičky pečte maximálně 12 minut. Po 5 minutách můžete snížit teplotu na 200–220 stupňů podle zkušeností s vaší troubou nebo pokud by se vám zdálo, že mají houstičky tendenci se připalovat.

Upečené housky nechejte vychladnout na mřížce. Dobrou chuť!

TIPY A RADY: Pokud jste zastánci zdravější stravy, můžete vyzkoušet recept s celozrnnou moukou.
Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu