Masopustní koblihy

Nejlepší koblihy jsou vždy ty čerstvě usmažené. My jsme vám přišli naservírovat ten nejlepší recept. Pojďte ho s námi vyzkoušet.

499 hlasů
Tisknout Tisknout
/data/images/recepty/motives/68/92/koblihy-mora-recept.webp
Množství
Množství:
12 koblih
Příprava
Příprava:
110 minut
Vaření
Vaření:
45 minut
Náročnost
Náročnost:
náročné

Ingredience

Postup

Nejdříve je potřeba připravit si ze surovin kvásek. Ve středně velké misce si rozetřete kostku droždí se lžičkou cukru na tekutou kaši. Do kaše přidejte lžíci mouky a 100 ml vlažného mléka. Promíchejte a nechte kvásek pod utěrkou vzejít.

V jiné misce si připravte máslový „krém“. Rozetřete povolené máslo se zbývajícím cukrem. Přidejte žloutky, rum, špetku soli a muškátového oříšku a půl lžičky nastrouhané citronové kůry. Suroviny společně dobře umíchejte.

Do velké mísy nasypte mouku, k ní přidejte připravený kvásek i máslový „krém“. Míchejte a po částech do těsta přidávejte zbylé teplé mléko (150 ml). Těsto zpracujte robotem nebo rukama. Vznikne vám hladké nelepivé těsto.

Bochánek těsta poprašte moukou a dejte ho kynout pod utěrku na teplé místo na 60–80 minut.  Vykynuté těsto si rozdělte na 12 stejných dílků a rukama z nich uválejte 12 malých bochánků. Bochánky nechte kynout dalších 20–30 minut pod utěrkou.

V hrnci nebo vysoké pánvi si rozehřejte olej. Koblihy smažte z každé strany minimálně dvě minuty dozlatova a do oleje je opatrně vkládejte nakynutou stranou směrem dolů (pro správný tvar koblih si každý bochánek před vložením do oleje mírně „uplácněte“, aby byl plošší). 

Usmažené koblihy dejte oschnout na papírové utěrky na mřížku.

Vychlazené koblihy poprašte moučkovým cukrem, nařízněte je úzkým dlouhým nožem do jejich středu a plničkou (cukrářským sáčkem) je naplňte svou oblíbenou domácí marmeládou. 

TIPY A RADY: Masopustní koblihy můžete plnit domácí marmeládou, ale vyzkoušet můžete i netradiční pudinkovou náplň nebo žloutkový vanilkový krém. Vaší chuti se meze nekladou.
Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu