Masopustní koblihy

Nejlepší koblihy jsou vždy ty čerstvě usmažené. My jsme vám přišli naservírovat ten nejlepší recept. Pojďte ho s námi vyzkoušet.

pomlčka
pomlčka
tisknout tisk sdílet sociální sítě
/data/images/recepty/motives/68/92/koblihy-mora-recept.webp
Množství
Množství:
12 koblih
Příprava
Příprava:
110 minut
Vaření
Vaření:
45 minut
Náročnost
Náročnost:
náročné

Ingredience

šipka

Postup

šipka
1

Nejdříve je potřeba připravit si ze surovin kvásek. Ve středně velké misce si rozetřete kostku droždí se lžičkou cukru na tekutou kaši. Do kaše přidejte lžíci mouky a 100 ml vlažného mléka. Promíchejte a nechte kvásek pod utěrkou vzejít.

2

V jiné misce si připravte máslový „krém“. Rozetřete povolené máslo se zbývajícím cukrem. Přidejte žloutky, rum, špetku soli a muškátového oříšku a půl lžičky nastrouhané citronové kůry. Suroviny společně dobře umíchejte.

3

Do velké mísy nasypte mouku, k ní přidejte připravený kvásek i máslový „krém“. Míchejte a po částech do těsta přidávejte zbylé teplé mléko (150 ml). Těsto zpracujte robotem nebo rukama. Vznikne vám hladké nelepivé těsto.

4

Bochánek těsta poprašte moukou a dejte ho kynout pod utěrku na teplé místo na 60–80 minut.  Vykynuté těsto si rozdělte na 12 stejných dílků a rukama z nich uválejte 12 malých bochánků. Bochánky nechte kynout dalších 20–30 minut pod utěrkou.

5

V hrnci nebo vysoké pánvi si rozehřejte olej. Koblihy smažte z každé strany minimálně dvě minuty dozlatova a do oleje je opatrně vkládejte nakynutou stranou směrem dolů (pro správný tvar koblih si každý bochánek před vložením do oleje mírně „uplácněte“, aby byl plošší). 

6

Usmažené koblihy dejte oschnout na papírové utěrky na mřížku.

7

Vychlazené koblihy poprašte moučkovým cukrem, nařízněte je úzkým dlouhým nožem do jejich středu a plničkou (cukrářským sáčkem) je naplňte svou oblíbenou domácí marmeládou. 

TIPY A RADY: Masopustní koblihy můžete plnit domácí marmeládou, ale vyzkoušet můžete i netradiční pudinkovou náplň nebo žloutkový vanilkový krém. Vaší chuti se meze nekladou.
Chcete pomoci s výběrem, nebo chcete poradit s něčím jiným?
Bezplatná zákaznická linka
+420 800 105 505
Hledáte svého nejbližšího prodejce, nebo naši značkovou prodejnu?
Ukázat na mapě
Kupte troubu MORA a dostanete od nás na pečení 6 kg mouky Babiččina volba zdarma.
Více o akci