Nepečené cukroví - kokosové, rumové a oříškové kuličky

485 hlasů
Tisknout Tisknout
/data/images/recepty/motives/287/47/nepecene-cukrovi-kulicky-recept-mora.webp

Ingredience

Postup

POSTUPY:

Kokosové "rafaelo" kuličky - cca 35 kusů (nejzdravější recept)

Mascarpone smíchejte v misce s mletými mandlemi, kokosem, kokosovou moukou a medem. Mělo by vám vzniknout krásně vláčné těsto, které nebude lepit. Těsto nechte na 10 minut odpočinout. Poté stačí už jen do kousku těsta zabalit mandličku, udělat kuličku a obalit ve strouhaném kokosu. I když se těsto zdá měkké, v ledničce krásně ztuhne. Kuličky skladujte v lednici max. 1 - 2 týdny.

Rumové kuličky - cca 30 ks

Piškoty si rozmixujte do hladkého prášku v sekáčku, stejně si pak rozmixujte i vlašské oříšky. Ve velké míse si smíchejte piškoty, oříšky, moučkový cukr a kakao. Poté přidejte máslo a začněte směs míchat rukama a přidávejte postupně tuzemák. Mělo by vám vzniknout krásné těsto, které drží pohromadě. Podle potřeby přidejte rum. Těsto nechte do druhého dne odležet v ledničce. Před tvarováním kuliček si těsto vyndejte z lednice o chvilku dříve, aby vám stihlo povolit. Poté tvarujte z těsta kuličky, které obalujte například v rozsekaných lískových oříšcích. Hotové koule skladujte v lednici max. 2 týdny.

Oříškové kuličky - cca 25 ks

Oříšky, rozinky a kokosový tuk rozmixujte společně v mixéru. Pokud nemáte výkonný mixér, tak si oříšky a rozinky rozmixujte v sekáčku zvlášť a spojte je v misce s kokosovým tukem. Lze použít i mlýnek na maso.
Z hotového těsta už jen stačí vytvořit kuličky a obalit, například v rozsekaných pistáciích. Hotové koule skladujte v lednici max. 3 týdny.

 

Podobné recepty

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu