Ingredience

Postup

Mléko nalijte do malé hrnce a na sporáku lehce ohřejte. Mléko má být vlažné, ne horké. Rozmíchejte v něm cukr moučka a přidejte rozdrobené droždí. Nechejte na teplém místě pár minut, dokud se na povrchu nezačnou dělat bubliny. Kvásek je hotový.

Ve velké míse smíchejte mouku, špetku soli, nastrouhanou citronovou kůru a cukr krupice. Přidejte kvásek - mléko s droždím. Rozpuštěnou a vychladlou Heru. Vyklepněte obě vejce, vsypejte mandle a hrozinky v rumu.

Vypracujte nelepivé těsto. To nechejte v míse, přikryté utěrkou kynout. Bude to trvat hodinu.

Krásně vykynuté těsto vytvarujte do bochánku. Ten položte na plech vyložený pečícím papírem a vložte do trouby, kterou jste si předehřáli na 40 °C. Tady nechejte mazanec dokynout půl hodiny. Vyndejte z trouby a zvyšte teplotu trouby na 190 °C.

Mazanec potřete opatrně rozšlehaným vejcem a posypejte plátky mandlí. Vložte do předehřáté trouby. Pečte na teplotu 190 °C deset minut. Poté stáhněte teplotu na 150 °C. Mazanec hlídejte, aby se nespálil. Bude se dopékat 45 minut až hodinu. Řiďte se vlastní troubou.

Až bude krásně zlatavý a v troubě bude minimálně 45 minut, zkuste do něj vpíchnout špejli. Pokud vyjde čistá, je mazanec upečený. V případě, že bude obalená těstem, pečte dál.

Po vychladnutí mazanec můžete krájet.

Podobné recepty

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu