Množství
Množství:
15 ks muffinů
Příprava
Příprava:
40 minut
Náročnost
Náročnost:
nízká

Ingredience

Postup

POSTUP:

  1. Do mísy dejte sypké suroviny, tj. mouku, nadrobno natrhaný chléb, špenát, petržel, strouhaný eidam i nivu, sůl, pepř a prášek do pečiva, a promíchejte.
  2. Do sypké směsi přidejte olivový olej, nasekaná rajčata s vlastní šťávou, sýr cottage, vejce a prolisovaný česnek. Znovu dobře promíchejte.
  3. Silnější papírové košíčky plňte připravenou směsí.
  4. Muffiny pečte v troubě předehřáté na 180 stupňů Celsia 20 minut – do zezlátnutí.

Připravte si velkou mísu a všechny uvedené ingredience. Dva plátky toastového chleba si natrhejte na malé kousky a dejte je do připravené mísy. Do mísy přisypte odváženou špaldovou mouku, čerstvý na malé kousky pokrájený špenát i čerstvou petržel. Eidam si nastrouhejte nahrubo, nivu stejně tak. Oba druhy sýrů přidejte do mísy. Osolte, opepřete a přidejte i prášek do pečiva. Směs promíchejte.

Do sypké směsi můžete postupně přidávat ostatní ingredience. Olivový olej, nasekaná rajčata i s vlastní šťávou, sýr cottage, tři velká vejce a prolisovaný česnek. Tužší směs dobře promíchejte. Směs na slané muffiny je nyní připravená.

Troubu si předehřejte na 180 stupňů Celsia a muffiny pečte 20 minut do zezlátnutí povrchu. Slané muffiny jsou hotové. Můžete je podávat. Věříme, že se po nich hned zapráší!

Tipy a rady na závěr

Slané muffiny mohou být pro vaši rodinu zpestřením hlavního jídla. Můžete je podávat k večeři a můžete je zabalit k obědu či svačině do krabičky. Slané muffiny můžete upéct na jakoukoliv párty a určitě jimi neurazíte žádnou návštěvu. Papírové košíčky se lépe sundávají z vychladlých muffinů. Případně doporučujeme použít silnější papírové košíčky nebo ty silikonové.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu