Příprava
Příprava:
40 minut
Vaření
Vaření:
20 minut

Ingredience

Postup

Do mísy vyklepněte vejce. Přidejte cukr a šlehejte do světlé a nadýchané pěny. Poté postupně přidávejte hladkou a špaldovou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Přidejte citronovou kůru, vanilku a poté přilejte olej a smetanu. Ušlehejte hladké těsto.  

Formu na muffiny vyložte papírovými košíčky a do každého nalejte těsto do dvou třetin výšky. Plech vložte do trouby předehřáté na 180 °C a pečte přibližně 20 minut. Poté nechte koláčky vychladnout.  

Mezitím posypte pracovní desku troškou moučkového cukru. Na něm pak vyválejte marcipán nebo fondán. Pokud máte váleček se vzorem, můžete jej použít na závěr. Srdíčka dejte do chladu.  

Bílou čokoládu nalámejte na kousky a nechte ji rozpustit ve vodní lázni. Poté ji zašlehejte do mascarpone. Hotový krém přendejte do zdobicího sáčku s ozdobnou špičkou a vychladlé koláčky ozdobte. Každý cupcake nakonec dozdobte ještě srdíčkem.  

Tip: Mascarpone je samo o sobě jemně nasládlé, není tedy potřeba ho moc sladit. Můžete použít i jinou variantu krému, kdy jednoduše smícháte mascarpone v poměru 1 : 1 s nutellou. Je to jednoduchá varianta chutného krému.

Podobné recepty

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu