Gratinované brambory se žampiony a kuřecím masem

720 hlasů
Tisknout Tisknout
/data/images/recepty/motives/217/f3/gratinovane-brambory-recept-mora-l.webp

Ingredience

Postup

Na pánvi si rozehřejte olivový olej a orestujte nadrobno nakrájenou cibuli. Jakmile začne cibule chytat zlatou barvu, přidejte nadrobno nakrájené kuřecí maso a smažte, dokud není maso hotové. Po usmažení si směs dejte bokem do mísy.

Na stejné pánvi znovu rozehřejte olivový olej a postupně na něm orestujte na tenké plátky nakrájené žampióny. Žampióny přidávejte po trochách, aby houby nepustily vodu, ale pouze se smažily. Po jejich usmažení přidejte prolisovaný česnek a jen krátce orestujte. Směs přidejte do mísy s cibulí a kuřecím masem.

V hrnci si smíchejte smetanu s mlékem, přidejte na plátky nakrájené brambory a osolte. Vařte přikryté zhruba 15 minut. V průběhu vaření vždy promíchejte, aby se vám tekutina nepřipalovala. Nakonec přidejte směs cibule, kuřecího masa a hub. Vařte přikryté ještě 5 minut.

Na spod pečící formy si vyskládejte na silnější plátky nakrájenou cuketu a přidejte směs brambor, cibule, hub a kuřecího masa. Takto vrstvěte, dokud nespotřebujete veškerou směs. Na závěr posypte provensálským kořením a pečte v troubě 40 minut na 200 °C.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu