Rychlá rajská omáčka s masovými koulemi

283 hlasů
Tisknout Tisknout
/data/images/recepty/motives/518/2f/rajska-omacka-recept-mora_1.webp

Ingredience

Postup

Do mísy si dejte mleté maso, nasekanou cibuli, prolisovaný česnek, sůl, pepř, vajíčko a strouhanku. Vše důkladně promíchejte a nechte zhruba 10 minut odležet. Pokud bude směs řidší, přidejte ještě trochu strouhanky.  

Po odležení si lehce pomoučněte ruce a z masové směsi si odeberte zhruba jednu polévkovou lžíci a vytvořte ze směsi v rukou kouli. Takto pokračujte, dokud nebudete mít všechnu směs zpracovanou na koule.  

Do hrnce, ve kterém budete vařit omáčku si dejte na dno trochu oleje a nechte jej rozpálit. Na rozpáleném oleji poté nechte orestovat masové koule, aby se zatáhly. Olej přidávejte vždy podle potřeby. Restované masové koule dávejte bokem na talíř s papírovou utěrkou.  

Zbytek oleje, co zůstal v hrnci zaprašte hladkou moukou, důkladně promíchejte a vytvořte hustou jíšku. Pokud bude potřeba, přidejte olej.  

Jakmile je jíška hotová, přidejte rajčatovou passatu, perníkové koření, hovězí vývar a sůl. Důkladně promíchejte a do omáčky přidejte restované masové koule. Omáčku s koulemi přiveďte k varu a vařte za občasného míchání zhruba 15 minut.  

Poté dochuťte podle potřeby a podávejte s oblíbenou přílohou

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu