Ingredience

Postup

Nejprve si dejte vařit vejce do náplně. Poté do velké mísy dejte mouku, sůl a kypřící prášek. Suchou směs promíchejte a pak přidejte vodu, olej a syrová vejce. Vypracujte těsto a nechte chvíli odpočinout.

Mezitím, co těsto odpočívá si připravíme směs do beránka. Na pánvi si rozehřejte olivový olej a orestujte na něm nadrobno nakrájenou cibulku. Jakmile začne cibulka mít zlatou barvu, přidejte na kousky nakrájenou šunku a ještě chvíli restujte. Pak přidejte nahrubo nakrájené listy špenátu, sůl, česnek a přiklopte. Nechte dusit, dokud špenát nezměkne.

Připravte si velkou formu na beránka, může být i keramická. Formu si důkladně vymažte máslem a vysypejte hladkou moukou. Poté do formy rozložte půlku těsta tak, aby vám vzniklo místo na směs. Vložte vařená vejce, zasypte nastrouhaným sýrem a přidejte směs se špenátem. Navrch rozprostřete zbytek těsta a přiklopte vrchním dílem formy.

Pečte v předehřáté troubě na 190 °C 60 minut. Poté vrchní díl formy dejte pryč, snižte teplotu na 180 °C a pečte ještě 10 minut. Hotového beránka nechte ve formě úplně vystydnout. Forma jej krásně pustí a půjde vám dobře vyklopit.

 

Podobné recepty

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu