Uchovávejte potraviny v chladničce tak, aby dlouho vydržely čerstvé

Správné skladování potravin chladničce dokáže zajistit prodloužení jejich čerstvosti a ušetřit i místo. I ty nejkvalitnější potraviny potřebují být dobře uskladněny a je dobré se řídit pár jednoduchými zásadami. Velkým pomocníkem je kvalitní chladnička, která může vyřešit hodně. Chladnička MORA s beznámrazovým systémem NoFrost vás zbaví nejen starostí s odmrazováním, ale díky mnoha vychytávkám zajistí i ideální uchování potravin.

  • Jaká má být teplota v lednici?

V chladničce by se teplota měla pohybovat mezi 0 až 5 °C.

  • Jak správně skladovat potraviny v lednici?

Důležité je dbát na to, kam konkrétní potraviny v chladničce umístíme. Spodní přihrádky jsou určené pro ovoce a zeleninu, přihrádka hned nad ní je vhodná k uchování masa, uzenin a ryb. Vyšší přihrádky jsou poté vhodné na mléčné výrobky.

TIP: Vestavná chladnička MORA VCN 1821 disponuje do detailu promyšleným vnitřním uspořádáním. Zásuvka VitaBox s kontrolou vlhkosti HumidityControl, poskytuje dostatek prostoru a optimální podmínky pro ukládání ovoce a zeleniny. Vše tak zůstane svěží, plné vitamínů a živin. Své místo v speciálním držáku mají i lahve či vajíčka a multi-variabilní skleněné police jednoduše výškově nastavíte, nebo vyjmete podle toho, co potřebujete uložit v chladničce.

  • Co dělat při výpadku elektrického proudu?

Praktickou vychytávkou lednice MORA VCN 1821 je, že v případě náhlého výpadku elektrického proudu, dokáže ještě 16 hodin chladit a tím udrží potraviny v perfektním stavu.

  • Jaká teplota má být v mrazící části (mrazáku)?

Teplotu v mrazáku je dobré udržovat kolem -20 °C a uchováváme zde zmražené potraviny.

  • Jaká je doporučená trvanlivost zmražených potravin?

Doporučujeme jednotlivé druhy potravin oddělit a označit je datumem zamrazení. Skladování ve zmrazeném stavu by totiž nemělo přesáhnout dobu jednoho roku.

TIP: Součástí chladničky MORA VCN 1821 je i mraznička se 3 zásuvkami. Pro extra velké kusy potravin uvítáte MaxiBox s objemem 38 litrů. Horní zásuvka slouží pro rychlé zamrazení a poslední pro běžné potraviny.

▷ Rodinný rozpočet určitě přivítá i to, že tato chladnička disponuje úspornou energetickou třídou A++ a cenou 15 990 Kč.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu