Dotazy / odpovědi

Je lepší elektrická nebo plynová trouba?

Elektrická trouba nabízí uživateli větší komfort. Například teplota v troubě se může regulovat od 35°C - 250°C. Plynová jen od 150°C - 290°C. V elektrické troubě můžete sušit a rozmrazovat. Plynová trouba tuto možnost neumožňuje. Elektrická trouba má mnohem přesnější regulaci teploty než plynová trouba. V elektrické multifunkční troubě můžete péci ve více vrstvách najednou. Plynová trouba tuto výhodu neumožňuje.

Jsou knoflíky zamačkávací i při provozu trouby?

Při provozu trouby nelze zamačkávací knoflík zamáčknout (zatlačit). Je to hlavně z bezpečnostního důvodu, aby měl uživatel vizuální kontrolu, že je trouba v provozu.

Kolik stupňů mají dvířka trouby při pečení – sporáky a trouby?

Při provozu trouby nelze zamačkávací knoflík zamáčknout (zatlačit). Je to hlavně z bezpečnostního důvodu, aby měl uživatel vizuální kontrolu, že je trouba v provozu.

Lze dokoupit ke sklokeramickým sporákům příklop?

Příklop na sklokeramické sporáky nelze instalovat. Samotná sklokeramická deska má hezký design, je rovná, hladká a není potřeba desku zakrývat dalším příklopem.

Co je pojistka STOP GAS?

Pojistky STOP GAS - speciální čidlo plamene hořáku vám automaticky zastaví přívod plynu při náhodném zhasnutí plamene hořáku (například průvanem, přetečení pokrmu…). Nikdy už nemusíte mít obavy z unikajícího plynu!

Jaký je rozdíl mezi uhlíkovým a tukovým kovovým filtrem?

Uhlíkový filtr slouží pouze pro provoz odsavače na recirkulaci (kdy není možnost odtahu přes zeď). Uhlíkový filtr zachycuje hlavně pachy z vaření. Tento filtr se musí po určité provozní době vyměnit (cca 3-4 měsíce). Kovový filtr slouží k zachycování mastnot z vaření. Kovový filtr má neomezenou životnost. V případě jeho nasycení mastnotami ho stačí umýt ve dřezu nebo myčce.

Jak funguje čištění trouby EcoClean?

Speciální funkce na čištění trouby vám usnadní spoustu času a pracného čištění trouby. Stačí do pekáče nalít asi 0,4 l vody a vložit na dno trouby. Termostat nastavit na 50-60°C po dobu 30 min. Povrch trouby s mastnotou se "odmočí" a troubu tak můžete snadno vytřít.

Jak zjistit potřebný výkon vašeho odsavače?

Na základě intenzity používání odsavače, je optimální výměna vzduchu ve vaší kuchyni 6 - 10 x za hodinu.

Pro zjištění požadovaného výkonu odsavače do vaši kuchyně, použijte následující výpočet:

  • Vynásobte rozměry vaší kuchyně v metech (délka x šířka x výška) = m³.
  • Výsledek vzduch (m³) vynásobte 6 - 10 x (průměrná výměna vzduchu za hodinu).
  • Výsledná hodnota je doporučený výkon odsavače v m³/h.

Jaký je rozdíl mezi varnou zónou HI-LIGHT a RADIANT?

Rozdíl je v technickém provedení topné spirály a ovládání. Zóna HI-LIGHT má topné těleso ve tvaru tenkého zvlněného pásku a ovládání je plynulé. Zóna RADIANT má topné těleso ve tvaru spirály a ovládání má stupňové. Výkon obou varných zón je stejný!

Jaký je výkon a hlučnost u odsavačů při různých rychlostech?

U odsavačů se uvádí jen max. hlučnost na nejvyšším stupni výkonu. Běžně se hlučnost pohybuje na prvních stupních výkonů cca 40 dBA. Tato hlučnost je při běžném provozu v kuchyni pro uživatele zanedbatelná.

Svítí osvětlení v troubě po celou dobu pečení?

Ano svítí. Osvětlení tak plní důležitou funkci při kontrole v průběhu pečení. Neustále máte svůj pokrm v troubě pod kontrolou. …

Je možné připojit indukční sklokeramickou desku na 230V?

Indukční desku, která má 4 varné zóny s příkonem cca 6,5 kW nelze připojit na 230V. Běžná 16 A pojistka je pro tento příkon nedostačující. Je možné ale použít indukční sklokeramickou desku s 2 zónami "DOMINO", které lze připojit na 230 V.

Jaký je rozdíl mezi multifunkční troubou a horkovzdušnou troubou?

Hlavní rozdíl je v topných tělesech. Horkovzdušná trouba má pouze horní a dolní topné tělesa a ventilátor. Tento ventilátor pouze "rozhání" horký vzduch v troubě. Multifunkční trouba má oproti horkovzdušné troubě navíc kruhové topné těleso s ventilátorem.

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu