Víte, jaké nádobí nedávat do myčky? Některé věci v ní zničíte

Myčka se v uplynulých letech stala nedílnou součástí řady českých domácností, ve kterých je zapínána i několikrát denně. Kvalitní myčka nádobí je nedocenitelný pomocník. Ušetří vám čas, námahu, a dokonce i peníze. Při správně zvoleném programu a dobře naskládaném obsahu skvěle umyje vše. Jsou ale některé věci, které byste do ní skutečně dávat neměli! Česká značka MORA nabízí myčky s tou nejmodernější technologií, přesto je vhodné tato doporučení dodržet. Pojďme se tedy společně podívat, co do myčky opravdu nepatří.

Většina moderních materiálů je již uzpůsobena k použití v myčce. Přesto je ale pár věcí, u kterých byste s tím, že do myčky nepatří, nepočítali. Jedná se o věci běžné a každodenní potřeby, které by mohla myčka nenávratně poškodit.

SKLO

Nejen dekorativní sklo do myčky nepatří. U mnoha skleniček, které běžně používáte, se mohou objevit matné pruhy či šmouhy, které mohou vzniknout kvůli příliš vysoké teplotě při mytí a oplachu, ale může je způsobit i nekvalitní přípravek. Prevencí je tedy volit speciální program na mytí skla. Třeba vestavná integrovaná myčka MORA IM 633 jím disponuje. Není proto problém, aby sklo bylo lesklé, nádherně čisté a chráněné.

TEFLONOVÉ NÁDOBÍ

Pokud výrobce výslovně nepovoluje mytí v myčce, vyhněte se mu. Sice to po prvním umytí nemusí být vidět, ale postupně se teflon poškozuje, začnou se v něm připalovat připravované pokrmy a ve finále se začne odlupovat.

NOŽE

Jedná se samozřejmě o ostré kuchyňské nože, které se v myčce otupují, takže do ní rozhodně nepatří. U některých může dojít až k takovému poškození, že už se nedají ani nabrousit. Navíc – pokud mají lepenou nebo dřevěnou rukojeť, riskovali byste, že může prasknout nebo se může od kovové části oddělit. Do myčky proto nedávejte ani škrabky nebo ostrá struhadla, tupí se také.

DŘEVO

Jak již bylo uvedeno u nožů s dřevěnou rukojetí, prkénka a dřevěné kuchyňské náčiní do myčky nepatří. Dřevo může popraskat kvůli namočení i vysoké teplotě. Možná to nebude po první lázni vidět, ale postupně k poškození jistě dojde. A rovněž ani chemie v myčce dřevu opravdu nesvědčí.

PLASTY

Plasty jako takové jsou citlivé na teplo, ovšem někteří výrobci takové nádoby, které je možno použít do myčky, vyrábějí. Vždy je dobré dodržovat symboly vhodnosti či nevhodnosti mytí v myčce. Obecně je lepší umístit plastové výrobky do horního koše. Topné těleso myčky je totiž dole, a proto je tam i vyšší teplota.

VYCHYTANÉ FUNKCE MYČEK NÁDOBÍ

U myček značky MORA najdete spoustu skvělých funkcí, díky kterým budete mít více času na sebe a svou rodinu.

  • Třeba model IM 690 disponuje úspornou energetickou třídou A+++, díky tomu je mytí co nejefektivnější a sušení vám přináší maximální úsporu při jejím provozu.
  • Funkce SušeníPlus zajistí nádobí plné lesku a perfektně vysušené. Po ukončení programu dojde k automatickému pootevření dvířek, tak aby mohla odejít zbytková pára. Vzduch tímto přirozeně proudí do myčky a umyté nádobí všech tvarů i materiálů vám díky tomu perfektně uschne. Z myčky tak vyndáte dokonale lesklé a vysušené nádobí. Tento systém je navíc velmi efektivní, jde o přirozeně rychlé vysušení při nízké spotřebě energie.
  • Total AquaStop vás nechá v klidu. Už se nemusíte bát úniku vody z myčky a následného vytopení. Funkce AquaStop se v případě potřeby automaticky aktivuje, odstaví přívod vody a zároveň čerpadlo vypumpuje vodu z nádrže myčky.
  • Díky funkci Odložený Start je možné naprogramovat automatické zapnutí myčky až 24 hodin předem, takže čas mytí můžete ideálně přizpůsobit chodu domácnosti.
  • Samozřejmostí je úsporný ECO program, rychlý 20minutový program, AUTO program či 1/2 program mytí. 

▷ Prohlédněte si kompletní nabídku myček nádobí MORA a najděte si svého nejbližšího elektro prodejce

 

Související:

 

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu