Svatomartinská husa

paní Elly
665 hlasů
Tisknout Tisknout
Svatomartinská husa

Ingredience

Postup

Husu omyjte, osušte a můžete i opatrně opálit zapomenuté zbytky brk. Zevnitř i z venčí ochuťte solí a kmínem. Dejte do velkého pekáče s víkem a v chladnu nechejte uležet do druhého dne. Maso se bude lehce marinovat, tím se provoní a zkřehne.

Před samotným pečením nechte svatomartinskou husu odpočinout v pokojové teplotě, aby maso neprocházelo velkými teplotními rozdíly. Vložte do trouby předehřáté na 120 °C.  Podle velikosti husy pečte zhruba 6 až 7 hodin. V průběhu pečení pekáč neotevírejte! Nemusíte se bát, nepřipálí se, protože pustí opravdu dost tuku. Až zhruba po pěti hodinách můžete husu zkontrolovat a přelít výpekem. Pečte ještě hodinu. Poté víko odklopte, opět husu přelijte výpekem a teplotu zvyšte na 200°C. Dopékejte asi 15 minut, aby byla kůže pěkně křupavá.

Podávejte s knedlíkem a domácím zelím.


Mohlo by se vám hodit:
 Stále si nejste jistí, jak dlouho péct husu, aby byla co nejlepší? Obecně se dá říct, že čím pomaleji budete husu péct, tím šťavnatější bude. A hlavně neotvírat troubu, nekontrolovat a nepropichovat maso. Snažte se husu ignorovat.

 

Svatomartinské menu doporučujeme doplnit:

Bezplatná zákaznická linka
800 105 505
Každý pracovní den 8.00 - 16.00 h
Hledáte svého nejbližšího prodejce nebo naši značkovou prodejnu?
Zobrazit mapu