Svatomartinská husa

Hodnocení receptu
(22 hlasů)
Recept poslal/a
paní Elly


Ingredience

  • 1 husa
  • sůl
  • celý kmín

Husu omyjte, osušte a můžete i opatrně opálit zapomenuté zbytky brk. Zevnitř i z venčí ochuťte solí a kmínem. Dejte do velkého pekáče s víkem a v chladnu nechejte uležet do druhého dne. Maso se bude lehce marinovat, tím se provoní a zkřehne.

Před samotným pečením nechte svatomartinskou husu odpočinout v pokojové teplotě, aby maso neprocházelo velkými teplotními rozdíly. Vložte do trouby předehřáté na 120 °C.  Podle velikosti husy pečte zhruba 6 až 7 hodin. V průběhu pečení pekáč neotevírejte! Nemusíte se bát, nepřipálí se, protože pustí opravdu dost tuku. Až zhruba po pěti hodinách můžete husu zkontrolovat a přelít výpekem. Pečte ještě hodinu. Poté víko odklopte, opět husu přelijte výpekem a teplotu zvyšte na 200°C. Dopékejte asi 15 minut, aby byla kůže pěkně křupavá.

Podávejte s knedlíkem a domácím zelím.


Mohlo by se vám hodit:
 Stále si nejste jistí, jak dlouho péct husu, aby byla co nejlepší? Obecně se dá říct, že čím pomaleji budete husu péct, tím šťavnatější bude. A hlavně neotvírat troubu, nekontrolovat a nepropichovat maso. Snažte se husu ignorovat.

 

Svatomartinské menu doporučujeme doplnit: